Trwa ładowanie...
d2nhkn0

Szynkowski vel Sęk: "Wezwałem do MSZ Chargé d'affaires Niemiec"

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk wezwał chargé d'affaires Niemiec "w związku sekwencją artykułów w niemieckich mediach". Szynkowski vel Sęk twierdzi, że te publikacje "operują manipulacjami".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szymon Szynkowski vel Sęk wzywa chargé d'affaires Niemiec
Szymon Szynkowski vel Sęk wzywa chargé d'affaires Niemiec
d2nhkn0

"W związku z sekwencją artykułów w niemieckich mediach operujących manipulacjami i stwarzających jednoznaczne wrażenie zaangażowania po stronie jednego z kandydatów w wyborach prezydenckich w Polsce, wezwałem dziś do MSZ Chargé d'affaires Niemiec" - napisał na Twitterze Szymon Szynkowski vel Sęk. Chodzi o publikację dziennika "Fakt" o ułaskawieniu przez Andrzeja Dudę mężczyzny skazanego za pedofilię.

Pedofil, którego w marcu tego roku ułaskawił prezydent Andrzej Duda, to mężczyzna, który w 2013 roku został skazany za wieloletnie znęcanie się nad córką i molestowanie jej od 11. roku życia.

Kancelaria prezydenta i Andrzej Duda tłumaczą, że ułaskawienie dotyczy zniesienia zakazu zbliżania się skazanego do rodziny, bo o to poprosiły partnerka mężczyzny i jej molestowana przez niego córka.

d2nhkn0

Z prawomocnego uzasadnienia sądu, jaki zapadł przed Sądem Apelacyjnym w Gdańsku w 2013 roku, wynika, że mężczyzna nigdy nie przyznał się do winy. A z zeznań wynika, że o ułaskawienie konkubina i córka prosiły m.in. ze względu na złą sytuację ekonomiczną. "Nie miałyśmy pieniędzy na życie" - zeznawała konkubina.

Prezydent, komentując publikację "Faktu", położył nacisk na narodowość właściciela dziennika. Podczas spotkania z wyborcami w Bolesławcu prezydent pytał czy koncern Axel Springer "z niemiecko-szwajcarskim rodowodem, który jest właścicielem gazety "Fakt", chce wpłynąć na wybory prezydenckie w Polsce. "Niemcy chcą wybierać w Polsce prezydenta?" - pytał Duda.

"Sekwencja artykułów w niemieckich mediach operuje manipulacjami"

Teraz wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk poinformował, że w sprawie publikacji w niemieckich mediach wezwał do MSZ chargé d'affaires Niemiec. Twierdzi, że "sekwencją artykułów w niemieckich mediach" operuje manipulacjami i "stwarza jednoznaczne wrażenie zaangażowania po stronie jednego z kandydatów w wyborach prezydenckich w Polsce".

Zobacz też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-kaczynski-6030131180507777c">Jarosław Kaczyński</a> zniknął?

Czytaj też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/zamieszki-w-usa-rasizm-to-nie-jedyny-problem-z-jakim-walczy-ameryka-wywiad-6518176976664705a">Koronawirus. Raport z frontu, dzień piąty. Po omacku</a>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2nhkn0

Podziel się opinią

Share

d2nhkn0

d2nhkn0
Więcej tematów