Trwa ładowanie...
Szymon Hołownia gościem programu "Tłit"

Szymon Hołownia gościem programu "Tłit"

Zapraszamy na "Tłit". Od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Dzisiaj gościem programu jest Szymon Hołownia (Polska 2050).
Share
d5s20b9

Co dziś w programie? Lider Polski 2050 poinformował na Facebooku, że przyjął pierwszą dawkę szczepionki Pfizera. W komentarzach pojawiło się wiele krytycznych głosów, natomiast w obronie polityka stanął prezydent Andrzej Duda. Na odpowiedź Hołowni nie trzeba było długo czekać. "Nikt, kto szczepienia nazywa słabością, podczas trzeciej fali pandemii, gdy umierają Polki i Polacy, nie ma prawa nazwać siebie samego patriotą. Życzę Panu udanej dalszej części wieczoru"- napisał na Twitterze.

Ponad 86 tys. osób w Rzeszowie otrzymało już pierwszą dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi. "To ponad 45 proc. populacji tego miasta" - wyliczają analitycy i wskazują, że średnia całej Polski to niecałe 12 procent populacji. Dysproporcja zrodziła lawinę pytań i komentarzy. Dlaczego? 9 maja w Rzeszowie odbędą się wybory uzupełniające na prezydenta tego miasta.

d5s20b9

- Episkopat nie zdał egzaminu z pandemii. Wywarli presję na polityków. No, cóż... Nie wiadomo, o co chodzi, a jak nie wiadomo, o co chodzi, to wiadomo, o co chodzi - stwierdził kilka dni temu w rozmowie z Wirtualną Polską prof. Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych i członek Rady Medycznej przy premierze. Pytany, co członkowie Rady Medycznej doradzali ws. Wielkanocy, odparł: "W tej sprawie nie byliśmy pytani, wyraziliśmy swoją opinię. Jeżeli chodzi o członków RM, nie było głosów, które by mówiły, że kościoły powinny być otwarte, funkcjonować normalne". Tymczasem w Wielki Piątek na drogę krzyżową do Kalwarii Zebrzydowskiej przyjechały tłumy wiernych. Co na to Hołownia?

d5s20b9

Podziel się opinią

Share
d5s20b9
d5s20b9
Więcej tematów