Trwa ładowanie...

Szykuje się wojna o aleję Lecha Kaczyńskiego. PO zapowiada uchwałę

Warszawska PO będzie blokować zmianę nazw ulic, która wprowadza m.in. aleję Lecha Kaczyńskiego. Politycy w najbliższych dniach złożą projekt uchwały w tej sprawie.

Szykuje się wojna o aleję Lecha Kaczyńskiego. PO zapowiada uchwałęŹródło: Forum, fot: Andrzej Bogacz
d4i6uk9
d4i6uk9

- Na najbliższej sesji rady miasta klub PO będzie składał projekty uchwał dotyczące odwołania się od zarządzenia wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Rada rozpatrzy te projekty na sesji w czwartek – mówi Polskiej Agencji Prasowej warszawski radny PO Jarosław Szostakowski.
Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zadecydował o dekomunizacji około 50 warszawskich ulic. Jedna z głównych arterii stolicy al. Armii Ludowej zmieni nazwę na ul. śp. Lecha Kaczyńskiego. W piątek odbyła się konferencja z udziałem prezesa IPN Jarosława Szarka, na której przedstawiono listę ok. 50 ulic, które zmienią swoją nazwę.

Po sprzeciwia się przede wszystkim zmianie nazwy al. Armii Ludowej. - Nigdy nie sądziliśmy, że dekomunizacja ulic będzie służyła PiS-owi do tego, aby budować kult Lecha Kaczyńskiego. Kult nieprawdziwy, bo kadencja Lecha Kaczyńskiego w Warszawie to kadencja źle wspominana przez warszawiaków – uważa szef warszawskiej PO Marcin Kierwiński.

d4i6uk9

- Stołeczni radni mieli rok na przyjęcie nazwy ulic wedle własnego uznania. Rada nie wykonała jednak tego obowiązku i straciła szansę, jaką dawała ustawa – mówi portalowi dziennik.pl Ewa Filipowicz, rzeczniczka wojewody mazowieckiego. Jeśli PO nie uda się zablokować zmian w Radzie Warszawy, zarządzenie zastępcze wojewody można też zaskarżyć do wojewódzkiego sądu administracyjnego.

Donald Tusk został wygwizdany przed Grobem Nieznanego Żołnierza:

d4i6uk9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i6uk9
Więcej tematów