Trwa ładowanie...
dfr7ulz

Szykują konkurencję dla Europejskiego Centrum Solidarności. Chcą powołać Instytut Dziedzictwa "S"

Koniec sporu o ECS? Z nieoficjalnych informacji wynika, że NSZZ "Solidarność" i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego mają zamiar 31 sierpnia ogłosić powstanie nowej instytucji, która zajmie się upamiętnieniem historii "Solidarności".
Share
Koniec sporu z ECS? Powstanie konkurencyjna instytucja
Koniec sporu z ECS? Powstanie konkurencyjna instytucjaŹródło: East News, Fot: M. Lasyk / REPORTER
dfr7ulz

Informację o planach NSZZ "Solidarność" i resortu kultury jako pierwszy przekazał na swoim profilu na Twitterze reporter Maciej Bąk z Radia ZET. Według jego informacji Instytut ma działać równolegle do Europejskiego Centrum Solidarności.

Instytut ma docelowo - jak informuje Radio ZET - objąć pieczą wszystkie obiekty ważne dla "S" na terenie całej Polski, między innymi historyczną salę BHP Stoczni Gdańskiej.

dfr7ulz

Zobacz także: Europejskie Centrum Solidarności bez Solidarności. Związek wycofał zgodę na używanie loga "S"

31 sierpnia mają zostać przedstawieni kandydaci do rady Instytutu Dziedzictwa Solidarności.

Z nieoficjalnych informacji reportera radiostacji wynika jednak, że powstanie Instytutu ma pozwolić związkowi na ucięcie wszelkich związków z Europejskim Centrum Solidarności.

Zobacz także: Zagraniczne media: polski rząd chce podporządkować sobie ECS, mieszkańcy Gdańska się bronią

Konflikt między NSZZ "Solidarność" a ECS trwa od dawna. W lutym związek wycofał swoich przedstawicieli w Radzie oraz Radzie Historycznej ECS. Władze "S" zdecydowały też o nieprzekazaniu archiwum i niepodejmowaniu instytucjonalnej współpracy z ECS. W kwietniu wycofano zgodę na wykorzystywanie przez Centrum logo "Solidarności".

Źródło: radiozet.pl

dfr7ulz

Podziel się opinią

Share
dfr7ulz
dfr7ulz
Więcej tematów