Trwa ładowanie...

Szydło: Światowe Dni Młodzieży w Krakowie przebiegły w sposób perfekcyjny

• - Młodzież uczestniczyła w Polsce w wielkim święcie radości - powiedziała premier Beata Szydło w niedzielę w Krakowie
• Dziękowała uczestnikom Światowych Dni Młodzieży, polskim rodzinom, które przyjęły pielgrzymów, wolontariuszom oraz duchownym
• Premier podziękowała za pracę przy ŚDM szefowej swej kancelarii Beacie Kempie, pełnomocnikowi rządu ds. ŚDM Pawłowi Majewskiemu
• Dziękowała również służbom - straży pożarnej, policji, wojsku, służbom specjalnym oraz służbom medycznym za ich wkład w zapewnienie bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzieży

Share
Szydło: Światowe Dni Młodzieży w Krakowie przebiegły w sposób perfekcyjnyŹródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
d3v1ye1

Premier mówiła na niedzielnej konferencji prasowej, że Światowe Dni Młodzieży to wielkie wyzwanie organizacyjne i logistyczne, a zaangażowanych w nie było wiele instytucji rządowych i samorządowych, a także "dziesiątki tysiące ludzi, którzy strzegli bezpieczeństwa młodych ludzi bawiących się w Polsce".

Premier podziękowała za pracę przy ŚDM szefowej swej kancelarii Beacie Kempie, pełnomocnikowi rządu ds. ŚDM Pawłowi Majewskiemu. Dziękowała również służbom - straży pożarnej, policji, wojsku, służbom specjalnym oraz służbom medycznym za ich wkład w zapewnienie bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzieży.

- To jest zasługa resortów, którymi kieruje pan minister (SWiA) Mariusz Błaszczak, pan minister (ON) Antoni Macierewicz, ale też trudno nie podkreślić roli pana ministra (infrastruktury) Andrzeja Adamczyka, który odpowiadał za transport, za to żeby logistycznie młodzież i goście dotarli tutaj do Krakowa wtedy, kiedy odbywały się te najważniejsze uroczystości - mówiła Szydło. Podziękowania skierowała również do służb wojewody małopolskiego oraz do władz samorządowych Krakowa i Wieliczki.

d3v1ye1

- Mogę powiedzieć z satysfakcję, że perfekcyjnie działały służby, perfekcyjnie działały wszystkie te instytucje, które były zaangażowane w organizację Światowych Dni Młodzieży ze strony rządu - podkreśliła szefowa rządu.

Dodała, że "zaangażowanie tych ludzi, tych wszystkich organizacji, instytucji zaowocowało tym, że dzisiaj możemy powiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi, że Światowe Dni Młodzieży w Krakowie przebiegły w sposób perfekcyjny".

- Były przygotowane w taki sposób, że wszyscy byli bezpieczni i przede wszystkim, że młodzież, która tutaj u nas gościła, mogła w ciągu tych dni przeżywać piękne chwile bez żadnych zakłóceń. I to jest na pewno ogromna zasługa służb, którym jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję - zaznaczyła premier.

Premier Beata Szydło po zakończonych Światowych Dniach Młodzieży podziękowała tym, "którzy włożyli tak bardzo dużo pracy w to, żeby ta radość mogła być rzeczywiście spełnieniem wszystkich oczekiwań". - By było bezpiecznie, by ludzie się bawili, by byli ze sobą razem, szczęśliwi - dodała.

d3v1ye1

Premier w podziękowaniach zamieszczonych na Facebooku podkreśliła, że jest to ogromna zasługa wielu, wielu ludzi, którzy od kilku miesięcy przygotowywali się do tego wielkiego święta.

Szefowa rządu podziękowała tym, którzy dbali o bezpieczeństwo. "Ale przede wszystkim chcę podziękować wolontariuszom. To wasza ogromna praca, wasze zaangażowanie, to że byliście gotowi przez dwadzieścia cztery godziny na dobę być, pomagać, służyć tym którzy tej pomocy potrzebowali, pokazywać nasz piękny kraj, by wszystko to co było zaplanowane było zrealizowane" - napisała premier.

"To jest Wasza zasługa. Ogromne dzięki, dzięki Waszej pracy, dzięki temu, że tak wspaniale przez te kilka dni, ale i wcześniej przecież, przygotowując Światowe Dni Młodzieży pracowaliście, możemy dzisiaj powiedzieć: Światowe Dni Młodzieży to była wspaniała impreza, to jest wielki sukces. Było bezpiecznie, było wspaniale, wszyscy wyjeżdżają w tej chwili szczęśliwi z Polski" - podkreśliła.Premier podziękowała też wszystkim rodzinom, które przyjęły do siebie pielgrzymów. "Myślę, że dzięki Wam, wyjeżdżający z Polski młodzi ludzie, będą mogli powiedzieć o tym, jak wspaniałym państwem jest Polska, jak wspaniali są Polacy. Będą mogli opowiedzieć o naszym kraju, o naszych zwyczajach, o naszych obyczajach. I wierzę w to głęboko, że wielu z nich wróci tutaj za jakiś czas, że zachęca innych by przyjeżdżali do Polski bezpiecznej, radosnej, Polski, która jest pięknym i dumnym krajem" - napisała Beata Szydło.

"Dziękuję Wam bardzo wszystkim jeszcze raz serdecznie" - dodała szefowa rządu.

d3v1ye1

Zobacz także: Papież uspokaja: idźcie do ludzi, wychodźcie do wszystkich i ich poznajcie"

d3v1ye1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v1ye1
d3v1ye1
Więcej tematów