Trwa ładowanie...

Szwecja: w wyniku nieudolnego obrzezania religijnego okaleczono 2-miesięcznego chłopca

Do szpitala w Linköping (na południu Szwecji) trafiło dwumiesięczne niemowlę z mocno okaleczonym przyrodzeniem. Chłopiec padł ofiarą nieudolnej próby islamskiego obrzezania. „Nie mogę teraz nic na to poradzić, co się stało”- stwierdziła lakonicznie matka dziecka, podaje portal samnytt.se.

Share
Szwecja: w wyniku nieudolnego obrzezania religijnego okaleczono 2-miesięcznego chłopcaŹródło: iStock.com
d26jveb

25- letnia Hiba, mieszkająca na co dzień w Szwecji, jak wiele innych praktykujących muzułmanek zdecydowała się na obrzezanie swojego nowonarodzonego dziecka. Niestety, podczas zabiegu, 2-miesięczny chłopiec został poważnie okaleczony. W trakcie usuwania napletka lekarz, który używał lasera popełnił błąd. W jego wyniku niemowlę trafiło do szpitala z poważnymi obrażeniami przyrodzenia.

Lekarze po wnikliwej analizie stwierdzili, że najprawdopodobniej będą zmuszeni do amputowania poparzonego członka chłopca. „Nie mogę teraz nic na to poradzić, co się stało”- po zdarzeniu stwierdziła lakonicznie matka niemowlaka, podaje portal samnytt.se. Jednocześnie wyraziła chęć zbadania sprawy, by podobna sytuacja nie wydarzyła się w przyszłości.

Osoba wykonująca zabieg powiedziała, że jest jej przykro z powodu zaistniałej sytuacji, jednocześnie tłumacząc się wadą sprzętu. Wypadek jest badany m.in. przez policję oraz prokuraturę. Jeśli śledztwo wykaże, że lekarz wykonujący zabieg nie posiadał wymaganych uprawnień oraz należytych kompetencji do prowadzenia praktyki lekarskiej w Szwecji, czekają go poważne konsekwencje. Osoba dokonująca obrzezania, podobnie jak matka dziecka, wyznaje islam.

d26jveb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26jveb
d26jveb
Więcej tematów