ycipk-1i8x8e

Szumowski: Tomografia, rezonans i usuwanie zaćmy finansowane bezlimitowo

Potężny przełom w służbie zdrowia. Minister Łukasz Szumowski poinformował, że od kwietnia tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny i zabiegi usuwania zaćmy będą finansowane bez limitów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łukasz Szumowski
Łukasz Szumowski (East News, Fot: Aleksandra Szmigiel/REPORTER)
ycipk-1i8x8e

Minister zdrowia w rządzie Mateusza Morawieckiego poinformował w poniedziałek, że zmiany wejdą w życie już za niespełna miesiąc.

- W związku z oczekiwaniami pacjentów dotyczącymi lepszej dostępności, by szybciej wykonywać kluczowe elementy diagnostyki, (...) zdecydowaliśmy, że będziemy finansowali w sposób bezlimitowy tę grupę świadczeń - cytuje Łukasza Szumowskiego TVP Info.

ycipk-1i8x8e

Wyraźne skrócenie kolejek

Minister w rządzie PiS podkreślił, że zabiegi usuwania zaćmy "są niezwykle istotne, bo brak dobrego widzenia skutkuje stratami zdrowotnymi i pogorszeniem jakości życia".

Dodał, że w ostatnim czasie już udało się skrócić kolejki do świadczenia i wzrosła liczba wykonywanych zabiegów usuwania zaćmy.

Prof. nauk medycznych podkreślił, że "od 2016 r. kolejki do zabiegu w przypadku stabilnym skróciły się o pół roku, a w pilnym do 2 miesięcy".

ycipk-1i8x8e

- Brak limitu finansowania powinien doprowadzić do dalszej poprawy dostępności do tego zabiegu, podobnie jak w przypadku TK i rezonansu - skomentował Szumowski.

Łukasz Szumowski jest profesorem nauk medycznych, kardiologiem i elektrofizjologiem. Od 1998 roku pełnił funkcję pracownika Instytutu Kardiologii w Warszawie-Aninie. Ministrem jest od 2018 roku.

Źródło: TVP Info

ycipk-1i8x8e

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1i8x8e

ycipk-1i8x8e
ycipk-1i8x8e