Trwa ładowanie...

Szokujące słowa Czarnka. "Robicie dzieciom wodę z mózgu"

Przemysław Czarnek pojawił się w środę w Sejmie. Na mównicy oświadczył, że za "rozchwianie emocjonalne" dzieci odpowiadają organizacje lewicowe. - Robicie najpierw dzieciom wodę z mózgu, powodujecie rozchwianie emocjonalne tych biednych dzieci w szkole, a następnie mówicie, że depresji dostają - stwierdził minister edukacji i nauki.

Przemysła Czarnek o depresji wśród dzieci Przemysła Czarnek o depresji wśród dzieci Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d3jezmt
d3jezmt

W środę posłowie spotkali się w Sejmie, aby obradować m.in. nad ustawą nazywaną "lex Czarnek".

Na sali sejmowej nie zabrakło Przemysława Czarnka. Szef resortu edukacji skrytykował część posłów. Z jego ust padły także szokujące słowa dotyczące depresji u dzieci.

Zobacz też: Kontrowersyjna ustawa. Znamy stanowisko "Solidarności"

Czarnek w Sejmie. Mówił o depresji wśród dzieci

Część posłów w trakcie swojego wystąpienia na mównicy przekazała, że zmiany zaproponowane przez MEiN ograniczają wolność rodziców w kwestii decydowania o kształceniu ich dzieci.

d3jezmt

Po serii komentarzy parlamentarzystów na mównicy pojawił się Przemysław Czarnek. Minister edukacji i nauki zwrócił się do swoich przedmówców, m.in. do Agnieszki Dziemianowicz-Bąk z Lewicy. Posłanka apelowała wcześniej do resortu szkolnictwa, aby zajęło się zwalczaniem ubóstwa w szkołach.

- Dochód miesięczny rodziny czteroosobowej podniósł się na przestrzeni ostatnich pięciu lat o 126 proc. Ci ludzie nie mają wstydu. Protestowali przeciwko 500 plus, protestowali przeciwko całej polityce prorodzinnej i oni dzisiaj mówią o walczeniu z ubóstwem. Polacy pamiętają, że wyście ich pozostawili na pastwę losu, z którego my ich wydobywaliśmy przez ostatnie pięć lat - powiedział Czarnek.

Na tym jednak się nie skończyło. Minister zarzucił też parlamentarzystce hipokryzję w kwestii informowania o depresji wśród najmłodszych.

- Robicie najpierw dzieciom wodę z mózgu, powodujecie rozchwianie emocjonalne tych biednych dzieci w szkole, a następnie mówicie, że depresji dostają - powiedział Czarnek i dodał, że "najpierw podpalacie, a potem chcecie gasić pożary".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3jezmt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jezmt
Więcej tematów