Trwa ładowanie...

Szkoły zamknięte z powodu mrozu

Siedem szkół w gminach Drohiczyn, Dziadkowice i Gródek jest zamkniętych z powodu mrozu w województwie podlaskim - poinformował Urząd Wojewódzki w Białymstoku. Głównie są to placówki, gdzie dzieci są dowożone z różnych miejscowości i musiałyby na siarczystym mrozie czekać na przyjazd gimbusów.Niewykluczone, że szkół będzie więcej, na razie urząd nie ma takich danych.

Szkoły zamknięte z powodu mrozuŹródło: PAP, fot: Grzegorz Momot
d1jhbzt
d1jhbzt

Minionej nocy w województwie podlaskim temperatura spadła do minus 22 st. Celsjusza w Suwałkach, minus 20 st. w Białymstoku. Zimniej było w - sąsiadującym z Podlaskiem - województwie warmińsko-mazurskim, gdzie zanotowano 23-24 st. mrozu.

Jak poinformowała rzeczniczka wojewody podlaskiego Joanna Gaweł, dotąd głoszono urzędowi siedem takich szkół. W gminie Drohiczyn, to zespół szkół w Drohiczynie, szkoła podstawowa w Ostrożanach, szkoła podstawowa w Śledzianowie i szkoła podstawowa w Miłkowicach Jankach. W gminie Dziadkowice - zespół szkół w Dziadkowicach zaś w Gródku - miejscowy zespół szkół oraz gimnazjum. Zgłoszenia z tych samych gmin miało w poniedziałek rano kuratorium oświaty w Białymstoku.

Joanna Gaweł dodała, że te dane będą aktualizowane w miarę spływu informacji z poszczególnych samorządów.

Meteorolodzy przewidują, że kolejne dni w regionie nadal będą mroźne, choć temperatura ma być nieco wyższa.

d1jhbzt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jhbzt
Więcej tematów