Trwa ładowanie...

Sześciu policjantów znaleziono martwych na południu Afganistanu

Ciała sześciu zamordowanych policjantów znaleziono na południu Afganistanu. Zwłoki pozbawione były głów. Odpowiedzialnością za okrutny mord policja obarczyła talibów.

Share
Sześciu policjantów znaleziono martwych na południu AfganistanuŹródło: AFP, fot: Tony Karumba
d2ay11w

Makabrycznego odkrycia dokonali mieszkańcy jednej z wiosek w prowincji Kandahar. Początkowo media informowały, że są to zwłoki wynajętych przez rząd robotników, którzy mieli stawiać budynki i posterunki drogowe dla policji.

Dopiero później zidentyfikowano ofiary jako policjantów, którzy kilka dni temu zaginęli w sąsiedniej prowincji Zabol. Pomyłka wzięła się stąd, że zamordowani z niewiadomych powodów byli ubrani w cywilną odzież.

Afgańska policja odpowiedzialnością za okrutny mord obarczyła talibów, którzy w przeszłości wielokrotnie dokonywali podobnych zbrodni i regularnie ostrzegają Afgańczyków przed wstępowaniem w szeregi rządowej policji i armii.

d2ay11w

Nasilająca się fala ataków w Afganistanie wzmaga obawy przed destabilizującą kraju przed wyborami prezydenckimi, które mają się odbyć w kwietniu przyszłego roku - komentuje AFP. Wybory te są uważane za główny sprawdzian dla władz Afganistanu i ich zdolności do zachowania przemian demokratycznych w sytuacji, gdy siły koalicji międzynarodowej mają się wycofać do końca 2014 roku.

Źródło: Radio Free Europe/Radio Liberty, PAP

d2ay11w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ay11w
d2ay11w
Więcej tematów