Trwa ładowanie...
dfh6gaj

Szef ZNP ostro o powrocie do szkół. "Nie komunikowaliśmy się z Ministerstwem"

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz uważa, że dzieci wrócą 1 września do szkół. Jak twierdzi, ZNP nie ma kontaktu z MEN. Broniarz nie wie, czy dzieci we wrześniu usiądą w szkolnych ławach, czy zapadną decyzję dalszym nauczaniu zdalnym
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sławomir Broniarz, prezes ZNP.
Sławomir Broniarz, prezes ZNP. (FORUM, Fot: Gari Garaialde)
dfh6gaj

W rozmowie z Rzeczpospolitą Sławomir Broniarz przyznał, że komunikacja między ZNP, a Ministerstwem Edukacji praktycznie nie istnieje. Dodał, że Ministerstwo zasłania się specustawą koronawirusową na podstawie, której może wydawać rozporządzenia, bez konsultowania ich treści ze związkami zawodowymi.

Broniarz dodał, że decyzja o powrocie dzieci do szkół zostanie podjęta na ostatnią chwilę, a choćby w Szwecji czy we Francji nauczyciele mieli więcej czasu do przygotowania roku szkolnego.

Szef ZNP wyraził także zaniepokojenie tym, że to dyrektorzy mają decydować o ewentualnych zamknięciach szkół. Powiedział, że Ministerstwo Zdrowia "powinno przygotować twarde zalecenia tak żeby nie było szansy na relatywizowanie". Broniarz uważa, że wykrycie pojedynczego przypadku COVID-19 powinno skutkować zamknięciem szkoły.

dfh6gaj

Z wizytą w sortowni śmieci. Błędy, jakie Polacy popełniają podczas segregacji odpadów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfh6gaj

Podziel się opinią

Share
dfh6gaj
dfh6gaj
Więcej tematów