Trwa ładowanie...

Szef "Solidarności" wspiera arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Dziękuje za słowa wobec LGBT

Piotr Duda napisał list do metropolity krakowskiego, stając w jego obronie. Podziękował za odważne słowa duchownego. "Wściekły atak aktywistów LGBT+ dowodzi, jak trafnych słów ksiądz arcybiskup użył" - uważa szef "Solidarności".
Share
Szef "Solidarności" Piotr Duda wspiera arcybiskupa Marka Jędraszewskiego za słowa o LGBT
Szef "Solidarności" Piotr Duda wspiera arcybiskupa Marka Jędraszewskiego za słowa o LGBTŹródło: PAP, Fot: Piotr Polak
d3elqke

Arcybiskup Marek Jędraszewski jest atakowany za słowa, które padły podczas homilii w rocznicę Powstania Warszawskiego. Metropolita krakowski nawiązał wówczas do współczesnej sytuacji w Polsce. - Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa - mówił.

Duchowny został skrytykowany, ale pojawiły się również głosy w jego obronie. Wsparcia udzielił mu też Piotr Duda, który w liście opublikowanym w "Naszym Dzienniku" podziękował za "odważne i prawdziwe słowa oceniające szerzącą się w naszym kraju ideologię LGBT". "To było niezwykle ważne i potrzebne świadectwo. Spotkało za to ekscelencję mnóstwo ataków nienawiści, oszczerstw i gróźb" - kontynuował.

d3elqke

Szef "Solidarności" dodał, że "wściekły atak aktywistów LGBT dowodzi, jak trafnych słów ksiądz arcybiskup". "Jak precyzyjnie obnażył jego mechanizm, sposób myślenia i działania" - wyjaśnił. Wcześniej wsparcie arcybiskupowi Jędraszewskiemu udzielili duchowni ze Słowacji, Węgier i Czech. Z kolei w Krakowie pod Oknem Papieskim kurii wierni zorganizowali demonstrację w obronie metropolity krakowskiego.

Zobacz także: Abp Jędraszewski mówi o „tęczowej zarazie”. Stanowcza reakcja Biedronia

Źródło: "Nasz Dziennik"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3elqke

Podziel się opinią

Share
d3elqke
d3elqke
Więcej tematów