Trwa ładowanie...
d3m8t9r

Szef PFN miał zarobić w zeszłym roku 282 tys. złotych. Dziennikarz zdradza sumy

Dziennikarz Jan Kunert opublikował fragment oświadczenia majątkowego Cezarego Jurkiewicza. Szef Polskiej Fundacji Narodowej miał zarobić w zeszłym roku 282 tys. złotych. "Daje to średnio 23,5 tys. złotych miesięcznie brutto" - wylicza redaktor. Sprawę skomentował sam zainteresowany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziennikarz opublikował oświadczenie majątkowe szefa PFN
Dziennikarz opublikował oświadczenie majątkowe szefa PFN (PAP)
d3m8t9r

Kunert we współpracy z organizacją Watchdog Polska w październiku 2017 roku zaskarżył do sądu decyzję PFN odmawiającą upublicznienia rejestru wszystkich umów zawieranych przez Fundację.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał, że Polska Fundacja Narodowa dysponuje pieniędzmi publicznymi, jest kontrolowana przez rząd i wobec tego jest zobowiązana do udostępniania informacji publicznej.

Teraz dziennikarz wziął na warsztat zarobki jednego z szefów Polskiej Fundacji Narodowej. Jak wynika z oświadczenia majątkowego Cezarego Jurkiewicza, prezes PFN miał zarobić w zeszłym roku 282 tys. złotych. Kunert zauważył również, że do tej sumy nie jest doliczona dieta radnego (Jurkiewicz jest przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie m.st. Warszawy - przyp. red.)

Na komentarz samego Jurkiewicza nie trzeba było długo czekać. "Sz.P. Redaktorze, zarobki objęte deklaracją majątkową obejmują dochód z tytułu stosunku pracy w PFN od 4.04.2017, oraz z innego źródła. Zarobki w PFN są zgodne z uchwałą Rady Fundacji, zatem suma dochodu nie obejmuje żadnych premii, ani dodatków z Fundacji. Serdecznie pozdrawiam" - napisał szef PFN na Twitterze.

d3m8t9r

"Szanowny Panie Radny, ale nie wpisał Pan żadnego innego źródła dochodu w swoje oświadczenie. Pozdrawiam równie ciepło" - odpowiedział mu dziennikarz.

Zobacz także: Zandberg: to pieniądze zepesuły polską politykę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3m8t9r

Podziel się opinią

Share
d3m8t9r
d3m8t9r
Więcej tematów