Trwa ładowanie...

Tajne kompetencje szefa gabinetu politycznego wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego

Nie wiadomo, czy Michał Moskal ma 7-letni staż pracy, który jest wymagany na stanowisku szefa gabinetu politycznego. 26-latek zarabia z dodatkiem funkcyjnym 8,7 tys. zł. Na pytania o kompetencje nie odpowiada KPRM.

Co z kompetencjami w gabinecie politycznym Jarosława Kaczyńskiego?Co z kompetencjami w gabinecie politycznym Jarosława Kaczyńskiego?Źródło: East News, fot: ANDRZEJ IWANCZUK
dei6ws3
dei6ws3

Gabinet polityczny biura wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego tworzą cztery osoby. Jego szefem jest Michał Moskal, który jest jednocześnie dyrektorem biura prezydialnego PiS. Aby pełnić tę funkcję, lub być asystentem, trzeba spełnić określone wymagania dotyczące wykształcenia i stażu pracy. "Rzeczpospolita" sugeruje, że w tym wypadku może być z tym problem.

Dziennik od grudnia nie otrzymał odpowiedzi w tej sprawie od Centrum Informacyjnego Rządu. Odpowiedzi o staż pracy nie potrafił również sprecyzować sam Moskal. 26-latek najprawdopodobniej nie ma wymaganego 7-letniego stażu pracy. Istnieje jednak furtka, że pracownik może zostać zwolniony z wymagań kwalifikacyjnych "w szczególnie uzasadnionych przypadkach".

Co z kompetencjami w gabinecie politycznym Jarosława Kaczyńskiego?

Dwuletni straż pracy jest z kolei wymagany na stanowisku asystenta. "Rz" przypomina historię Eliasza Grubińskiego, który ubiegłym roku przez kilka tygodni był doradcą Kaczyńskiego. Musiał mieć 5-letni staż pracy. W dniu zatrudnienia w KPRM miał 29 lat. Z kolei w 2015 r. doradcą ówczesnego szefa MON Antoniego Macierewicza został 20-letni Edmund Janniger.

dei6ws3

Krzysztof Izdebski z Fundacji ePaństwo zwraca uwagę, że od lat nie do końca wiadomo, czym konkretnie zajmują się gabinety polityczne. Krzysztof Brejza z KO zaznacza, że razi go brak jawności, bo "tajemnica jest niezdrowa dla państwa". Pensja szefa gabinetu politycznego z dodatkiem funkcyjnym wynosi 8,7 tys. zł, a asystentów waha się od 2,6 do 3,2 tys. zł.

Daniel Obajtek spokojny o swój los? "Jarosław Kaczyński będzie go bronił"

Źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dei6ws3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dei6ws3
Więcej tematów