Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński spłaca duży kredyt. Finanse prezesa PiS prześwietlone

Z oświadczeń majątkowych Jarosława Kaczyńskiego wynika, że posiada on około 104 tys. zł oszczędności. Jeszcze na początku minionej kadencji Sejmu odłożona przez prezesa PiS kwota była niemal siedem razy mniejsza. Lider obozu władzy ma też do spłacenia spory kredyt.
Share
Jarosław Kaczyński spłaca duży kredyt. Finanse prezesa PiS prześwietlone
Jarosław Kaczyński spłaca duży kredyt. Finanse prezesa PiS prześwietloneŹródło: PAP
d1ygric

Finansom Jarosława Kaczyńskiego przyjrzał się dokładnie "Super Express". Dziennikarze wzięli pod lupę złożone przez ostatnie lata oświadczenia majątkowe prezesa Prawa i Sprawiedliwości. W sprawozdaniu z 9 listopada 2015 r. przeczytać można, że miał on wówczas oszczędności w wysokości ok. 15 tys. zł.

Z kolei już cztery lata później, we wrześniu 2019 r. odłożone przez niego środki sięgnęły 71 tys. zł. Z najnowszego, datowanego na 27 kwietnia 2020 r. oświadczenia wynika, że szef PiS posiada obecnie 104 tys. zł.

Kaczyński nadal jest też współwłaścicielem domu na Żoliborzu w Warszawie - należy do niego 1/3 nieruchomości. Budynek ma 150 metrów kwadratowych, a pięć lat temu jego wartość wyceniono na ok. 1,5 mln zł. Wartość domu podawana w oświadczeniach zarówno z 2015, jak i 2020 r. jest identyczna.

d1ygric

Na "koncie" lidera obozu władzy jest również kredyt zaciągnięty w SKOK Kasie im. Stefana Stefczyka. Oficjalnym powodem zadłużenia się, jaki wpisano do sprawozdania była "opieka nad chorą mamą i koszty związane z jej upamiętnieniem". W kwietniu 2020 r. Jarosławowi Kaczyńskiemu pozostało do spłaty 107 tys. 602 zł.

Daniel Obajtek. Kolejna publikacja "Gazety Wyborczej". Włodzimierz Czarzasty komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ygric

Podziel się opinią

Share
d1ygric
d1ygric
Więcej tematów