Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński. Nowe oświadczenie majątkowe wicepremiera

Jak wynika z nowego oświadczenia majątkowego, które Jarosław Kaczyński musiał złożyć po wejściu do rządu, polityk sukcesywnie zwiększa swoje oszczędności. W porównaniu do końca ubiegłego roku jego stan posiadania zwiększył się o 25 tysięcy złotych. Nie wiadomo ile prezes PiS zarobił. W dokumencie nie ma informacji o zarobkach.

Share
Jarosław Kaczyński nie ujawnił swoich zarobków z Sejmu
Jarosław Kaczyński nie ujawnił swoich zarobków z SejmuŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d1z9mjt

Jarosław Kaczyński został wicepremierem na początku października. Jego nowe oświadczenie majątkowe nosi datę 6 października.

Archiwum prywatne
Nowe oświadczenie majątkowe Jarosława KaczyńskiegoŹródło: Archiwum prywatne, Fot: archiwum prywatne

W dokumencie ujawnił, że posiada 129 tys. zł oszczędności. To o 25 tys. złotych więcej w porównaniu do stanu na koniec 2019 r. Bez zmian pozostała natomiast kwestia nieruchomości, nadal jest właścicielem 1/3 domu o powierzchni ok. 150 mkw. W poprzednich oświadczeniach majątkowych wartość nieruchomości była szacowana na ok. 1,5 mln zł. W aktualnym dokumencie wartości polityk nie wpisał.

d1z9mjt

Prezes PiS oświadczył także, że nie jest udziałowcem w żadnych spółkach i nie prowadzi własnego biznesu. Nie posiada również ruchomości o wartości wyższej niż 10 tysięcy złotych, np. samochodu.

Wpisał natomiast do oświadczenia, że pełni funkcję przewodniczącego Rady Fundacji Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego. "Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej, ale jest właścicielem dwóch spółek prawa handlowego tj. spółki Srebrna i Srebrna Media. Funkcja przewodniczącego jest honorowa" - napisał Kaczyński.

József Szajer i seksafera w Brukseli. Beata Kempa oburzona

Wicepremier, jak dowiadujemy się z dokumentu, ma nadal kredyt zaciągnięty w Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej im. Stefczyka. Do spłaty zobowiązania pozostało mu ok. 100 tysięcy złotych. W porównaniu do 2019 roku spłacił 7 tysięcy. Co ciekawe, w 2018 roku kwota to zapłaty wynosiła ok. 109 tys. zł. Kredyt, jak wynika z wcześniejszych oświadczeń majątkowych, został przed laty zaciągnięty na "opiekę nad chorą mamą i koszty związane z jej upamiętnieniem".

d1z9mjt

W dokumencie nie ma informacji na temat wynagrodzenia, jakie Kaczyński pobierał jako poseł. Przypomnijmy, że w 2019 roku Jarosław Kaczyński otrzymał 94,2 tys. zł tytułem uposażenia poselskiego. Do tego otrzymał 30 tys. zł nieopodatkowanej diety poselskiej, a także 6,9 tys. zł emerytury miesięcznie, co dało roczną kwotę w wysokości 82,8 tys. zł. Łącznie więc w 2019 roku zarobił ponad 200 tysięcy złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1z9mjt

Podziel się opinią

Share
d1z9mjt
d1z9mjt
Więcej tematów