Trwa ładowanie...

Szef Agencji Wywiadu Piotr Krawczyk złożył rezygnację

Szef Agencji Wywiadu Piotr Krawczyk miał złożyć rezygnację z pełnionej funkcji - podał nieoficjalnie "Wprost". Według informatora tygodnika, to "pokłosie skandalu związanego ze śmiercią handlarza bronią Andrzeja I., od którego rząd kupował respiratory". Do informacji odniósł się rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych Stanisław Żaryn. "Piotr Krawczyk podał się do dymisji ze względów osobistych" - napisał na swoim profilu na Twitterze.

"Wprost": szef Agencji Wywiadu Piotr Krawczyk złożył rezygnację. Nieoficjalne doniesienia  "Wprost": szef Agencji Wywiadu Piotr Krawczyk złożył rezygnację. Nieoficjalne doniesienia Źródło: PAP, fot: Paweł Supernak
dvid8xf
dvid8xf

19 lipca posłowie KO Dariusz Joński i Michał Szczerba poinformowali, że otrzymali od Komendanta Głównego Policji pismo, informujące o śmierci w dniu 20 czerwca br. Andrzeja I. w Albanii. Posłowie KO w ramach kontroli poselskich zajmowali się sprawą respiratorów od dwóch lat. Później media podawały, że ciało Andrzeja I. zostało sprowadzone do Polski, tutaj skremowane i pochowane.

List gończy wystawiony po śmierci

Szczerba dodał, że przebieg wydarzeń związanych z poszukiwaniem Andrzeja I., np. bardzo późne wydanie listu gończego, może rodzić podejrzenia, że celem śledczych były trzy sprawy: żeby go nie znaleźć, żeby go nie przesłuchać i żeby nie postawić mu zarzutów.

Międzynarodowy list gończy wystawiono dopiero po 20 czerwca, czyli po śmierci Andrzeja I.

dvid8xf

"Poproszony o złożenie rezygnacji"

Jak podaje "Wprost", powołując się na swojego informatora, Piotr Krawczyk złożył rezygnację ze stanowiska szefa Agencji Wywiadu właśnie z powodu sprawy związanej ze śmiercią handlarza bronią, od którego rząd kupował respiratory. "Z naszych informacji wynika, że Krawczyk został poproszony o złożenie rezygnacji" - podaje "Wprost". Tygodnik podkreśla, że są to nieoficjalne informacje.

- To pogrąża służbę, skoro przyprowadzili Andrzeja I. do ministerstwa, ten potem okazał się niewiarygodny, a na końcu umarł w tajemniczych okolicznościach – mówi źródło "Wprost".

"Wprost" skontaktował się ze źródłem z kierownictwa służb, który zdystansował się od sprawy, ale "jednoznacznie o to czy rezygnacja Krawczyka rzeczywiście dojdzie do skutku, nie zaprzeczył".

Joński o aferze respiratorowej: ktoś pozwolił Andrzejowi I. robić interesy z państwem

Żaryn potwierdza: Krawczyk podał się do dymisji

W czwartek do nieoficjalnych informacji o dymisji szefa Agencji Wywiadu odniósł się rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych Stanisław Żaryn.

dvid8xf

"Szef Agencji Wywiadu Piotr Krawczyk podał się do dymisji, ze względów osobistych. Trwają przewidziane w tej sytuacji procedury" - napisał na swoim profilu na Twitterze Żaryn.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dvid8xf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvid8xf
Więcej tematów