Trwa ładowanie...
ycipk-1zaz5o
szczyrk

Szczyrk. Prokuratura ujawnia, kiedy pierwsze sekcje zwłok

Szczyrk. Pod gruzami zawalonego domu znaleziono osiem ciał. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej. Prawdopodobnie już jutro rozpoczną się sekcje zwłok ofiar wybuchu - dowiedziała się nieoficjalnie Wirtualna Polska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczyrk. Ciała przewożone są do zakładu medycyny sądowej, gdzie przeprowadzone będą sekcje
Szczyrk. Ciała przewożone są do zakładu medycyny sądowej, gdzie przeprowadzone będą sekcje (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
ycipk-1zaz5o

W Szczyrku wciąż trwa akcja ratunkowa. Od wczoraj na miejscu obecni są prokuratorzy. Przeprowadzają oględziny zwłok wydobytych z gruzowiska. Ciała zostały przewiezione do zakładu medycyny sądowej. Prawdopodobnie już w piątek zaczną się sekcje zwłok. Badania będą prowadzone w dwóch zakładach.

Wybuch w Szczyrku. Prokuratura powoła biegłych

Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej przygotowuje wnioski o powołanie biegłych. Śledztwo zostało wszczęte w kierunku sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu i zdrowiu wielu osób, a następstwem tego czynu jest śmierć wielu osób. Agnieszka Michulec, rzeczniczka prasowa prokuratury, podkreśla, że to wstępna kwalifikacja, która może się jeszcze zmienić.

ycipk-1zaz5o

Czytaj również - Szczyrk. Tak wyglądał dom przed zawaleniem

Śledczy ustalili już dane osób, które przed zdarzeniem pracowały w pobliżu rurociągu i zdaniem Polskiej Spółki Gazownictwa uszkodziły go urządzeniem do wiercenia podziemnego.

Wybuch gazu w Szczyrku. Reporter WP na miejscu

ycipk-1zaz5o

Tragedia w Szczyrku. Dla kogo zarzuty?

Rzeczniczka pytana o ewentualne zarzuty mówi, że jest na to jeszcze za wcześnie. - Najpierw musimy ustalić przyczyny wybuchu. Wszystko wskazuje na to, że nie można w tym przypadku mówić o odpowiedzialności jednej osoby. Będziemy sprawdzać m.in. jakie zabezpieczenia zastosowano przed rozpoczęciem prac - dodaje Michulec.

Prokuratorzy wciąż czekają na zakończenie akcji ratunkowej, by rozpocząć oględziny miejsca zdarzenia. - Musimy mieć pewność, że na miejscu jest już bezpiecznie, by nie doszło do kolejnej tragedii - mówi rzeczniczka.

ycipk-1zaz5o

Szczyrk: wybuch gazu. Znaleziono 8 ciał

W gruzowisku znaleziono ciała ośmiu osób, w tym czworo dzieci - to prawdopodobnie wszystkie ofiary tragedii. Akcja po środowym wybuchu w Szczyrku wciąż jednak trwa. Trzykondygnacyjny budynek, który w wyniku wybuchu gazu został doszczętnie zniszczony, jest wciąż przeszukiwany przez strażaków cegła po cegle.

Do zdarzenia doszło w budynku przy ul. Leszczynowej w Szczyrku. Strażacy informację dostali w środę o godz. 18.26.

ZOBACZ: Wybuch gazu w Szczyrku. Beata Kempa wstrząśnięta: to wielka tragedia:

ycipk-1zaz5o

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1zaz5o

ycipk-1zaz5o
ycipk-1zaz5o
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów