Trwa ładowanie...
d2n3kxv

Szczyrk. Tak wyglądał dom przed zawaleniem

Trzykondygnacyjny budynek runął w wyniku wybuchu gazu. Pod gruzami znaleziono osiem ciał, w tym cztery dzieci. Otrzymaliśmy zdjęcia budynku sprzed tragedii i w trakcie pożaru.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczyrk: wybuch gazu. Z domu nie zostało nic
Szczyrk: wybuch gazu. Z domu nie zostało nic (Archiwum prywatne)
d2n3kxv

Nie żyje osiem osób, w tym czworo dzieci. Ich ciała znaleziono pod gruzami domu w Szczyrku. Budynek zawalił się w wyniku wybuchu gazu.

Od mieszkańca Szczyrku, który pomagał przy gaszeniu domu, jeszcze zanim zjawiła się straż pożarna, otrzymaliśmy zdjęcia z tamtego momentu.

Źródło: Archiwum prywatne

Wiemy też, jak wyglądał dom, zanim uległ zniszczeniu.

Źródło: google maps

ZOBACZ: Wybuch gazu w Szczyrku. Beata Kempa wstrząśnięta: to wielka tragedia:

- Wszczęto śledztwo w kierunku sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu i zdrowiu wielu osób, a następstwem tego czynu jest śmierć wielu osób, jak jest w tym przypadku - powiedział Wirtualnej Polsce, Agnieszka Michulec, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej. Dodała, że to wstępna kwalifikacja, która może się jeszcze zmienić.

d2n3kxv

- Ustaliliśmy już dane osób, które podejmowały przed zdarzeniem działania w pobliżu. To jednak wciąż bardzo wczesny etap śledztwa - wyjaśniła prokurator. Chodzi o osoby, które pracowały w pobliżu rurociągu i zdaniem Polskiej Spółki Gazownictwa uszkodziły go urządzeniem do wiercenia podziemnego.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w piątek rozpoczną się sekcje zwłok. Do 8 grudnia Szczyrk pogrąży się w żałobie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2n3kxv

Podziel się opinią

Share
d2n3kxv
d2n3kxv