Trwa ładowanie...
ycipk-jqdvm3

Szczyrk: wybuch gazu. Odnaleziono kolejne ciała dzieci

Szczyrk. W domu, w którym doszło do wybuchu gazu, miało przebywać osiem osób. Strażacy znaleźli osiem ciał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczyrk. Szukano ośmiu osób, znaleziono osiem ciał
Szczyrk. Szukano ośmiu osób, znaleziono osiem ciał (PAP)
ycipk-jqdvm3

Akcja ratunkowa nie została zakończona mimo że pod gruzami domu w Szczyrku, w którym wybuchł gaz, znaleziono osiem ciał. Strażacy, jak przekazał komendant śląskiej straży pożarnej, wciąż będą przeszukiwać teren "cegła po cegle", jednak już nieco wolniej. Dopiero później wprowadzony zostanie ciężki sprzęt, bo "już nie będzie prawdopodobieństwa, że strażacy natrafią na zwłoki".

- Adrenalina opadła - powiedział komendant Jacek Kleszczewski. Razem ze śląskim wojewodą Jarosławem Wieczorkiem złożyli bliskim ofiar kondolencje. Na miejsce przyjechały karawany. Jak powiedział wojewoda, jest wysoce prawdopodobne, że ofiary to członkowie dwóch rodzin.

Zapytany o ogłoszenie żałoby narodowej, podkreślił, że to kompetencja prezydenta. - Mogę zaapelować do mieszkańców o godne potraktowanie tragedii - zaznaczył. Na miejscu zjawi się wiceminister Jacek Sasin.

ycipk-jqdvm3

Wybuch gazu w Szczyrku. Beata Kempa wstrząśnięta

Burmistrz miasta poprosił mieszkańców o wywieszenie flag przepasanych kirem oraz zaapelowało nieorganizowanie imprez.

ycipk-jqdvm3

Szczyrk. Co się stało?

W środę wieczorem zawalił się trzykondygnacyjny budynek przy ul. Leszczynowej w Szczyrku. Powodem był wybuch gazu. Podczas robót wykonywanych przez zewnętrzną firmę doszło do przewiercenia gazociągu. Prace budowlane miały być prowadzone bez nadzoru.

Ustalono, że w budynku było osiem osób. Znaleziono wszystkie ciała. Osoby, które mieszkają niedaleko miejsca tragedii, mówiły o "ogromnym huku".

ycipk-jqdvm3

Dom jest zupełnie zniszczony, z okien trzech okolicznych budynków powypadały szyby. Duża część Szczyrku została pozbawiona prądu i gazu.

- Wszczęto śledztwo w kierunku sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu i zdrowiu wielu osób, a następstwem tego czynu jest śmierć wielu osób, jak jest w tym przypadku - powiedział Wirtualnej Polsce, Agnieszka Michulec, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej. Dodała, że to wstępna kwalifikacja, która może się jeszcze zmienić.

- Ustaliliśmy już dane osób, które podejmowały przed zdarzeniem działania w pobliżu. To jednak wciąż bardzo wczesny etap śledztwa - wyjaśniła prokurator. Chodzi o osoby, które pracowały w pobliżu rurociągu i zdaniem Polskiej Spółki Gazownictwa uszkodziły go urządzeniem do wiercenia podziemnego.

ycipk-jqdvm3

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w piątek rozpoczną się sekcje zwłok.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-jqdvm3

ycipk-jqdvm3
ycipk-jqdvm3
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów