Trwa ładowanie...

Szczęście w miłości zależy od grupy krwi?

Większość ludzi nie myśli na co dzień o swojej grupie krwi, chyba że w obliczu operacji albo wypadku, gdy potrzebna jest transfuzja. Ale nie w Japonii, gdzie krew jest tematem rozmów niemal każdego dnia - pisze serwis internetowy BBC News.

Szczęście w miłości zależy od grupy krwi?Źródło: Jupiterimages
d1gsg9h
d1gsg9h

Japończycy wierzą, że grupa krwi determinuje osobowość i ma wydatny wpływ na życie osobiste, pracę i sprawy uczuciowe. Doszło już do tego, że magazyny dla pań podają, które kombinacje grup gwarantują udany związek.

Niektóre Japonki szukając partnera, większą wagę niż do klasycznych męskich atrybutów przywiązują do tego, jaka krew płynie w jego żyłach Pytanie o grupę krwi nie jest rzadkością nawet podczas rozmów o pracę.

BBC News tłumaczy, że to wręcz obsesyjne zainteresowanie grupami krwi ma związek z popularną w przedwojennej Japonii eugeniką. To wtedy na przykład porównywano krew mieszkańców Tajwanu, którzy buntowali się przeciwko japońskim rządom kolonialnym, z mieszkańcami wyspy Hokkaido, uważanych za bardziej pokojowych.

Mimo że naukowcy regularnie tłumaczą, że teoria grup krwi jest fikcją, mit ten trzyma się wśród Japończyków wyjątkowo mocno. Według niektórych, w tak homogenicznym społeczeństwie jest on potrzebny, ponieważ dzieli ludzi na łatwo rozpoznawalne grupy - wyjaśnia BBC News.

d1gsg9h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gsg9h
Więcej tematów