Trwa ładowanie...

Szczepionka na COVID. Spór o słowa szefa KPRM ws. "rozbudzania zainteresowań"

Michał Dworczyk powiedział na sejmowej komisji zdrowia, że brak kampanii informacyjnej ws. szczepień wynika z faktu, że rząd "nie chciał rozbudzać zainteresowania szczepieniami". Te słowa wypomnieli mu Małgorzata Kidawa-Błońska i Maciej Lasek. Szef KPRM zareagował na te głosy.

Share
Michał Dworczyk o nierozbudzaniu zainteresowania szczepieniami. Co dokładnie padło?
Michał Dworczyk o nierozbudzaniu zainteresowania szczepieniami. Co dokładnie padło?Źródło: PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik
d16iafd

Maciej Lasek podał w mediach społecznościowych wpis z komisji zdrowia. "'Nie chcieliśmy rozbudzać zainteresowana szczepionkami'. Czy taka jest intencja rządu Mateusza Morawieckiego? Za takie słowa minister Michał Dworczyk powinien zostać natychmiast odwołany! Każdy dzień opóźnienia w szczepieniach, to kolejne śmierci Polaków na koronawirusa. To nie nieudolność. To zbrodnia" - napisał poseł KO.

Na słowa szefa KPRM zwróciła również uwagę Małgorzata Kidawa-Błońska. "Ludzie są zdezorientowani, nie wiedzą gdzie i kiedy będą mogli się zaszczepić, a min. (minister - red.) Dworczyk tłumaczy nieuruchomienie do tej pory kampanii informacyjnej tym, że nie chcieli rozbudzać zainteresowania szczepionkami w obawie przed frustracją Polaków. Zaskakujące podejście" - skomentowała wicemarszałek Sejmu.

d16iafd

Szczepionka na COVID. Politycy KO wypominają słowa ministra. Ten odpowiada

Na wpisy zareagował szef Kancelarii Premiera. "To manipulacja i wypowiedź wyrwana z kontekstu. Całość: 'Nie chcieliśmy rozbudzać zainteresowania szczepionkami wśród społeczeństwa na tym etapie Narodowego Programu Szczepień. Szeroka kampania promocyjna jest już w fazie realizacji'" - opowiedział Laskowi Dworczyk.

Szczepionka na COVID z USA od DonaldaTrumpa? Jest reakcja z obozu prezydenta

Szef KPRM zwrócił też uwagę Kidawie-Błońskiej. "Pani Marszałek, Narodowy Program Szczepień jest podzielony na etapy. Podobnie jak towarzysząca mu kampania informacyjna. Aktualnie skupiamy się na pracownikach sektora ochrony zdrowia. Każdy kolejny etap NPS to także kolejna odsłona kampanii" - dodał. Posłanka nie ustąpiła i skomentowała, że "brak informacji jest powodem do frustracji, a nie jej udostępnienie. Nie uważam, by zwlekanie z kampanią było w tym przypadku uzasadnione" - zakończyła.

d16iafd

Michał Dworczyk o nierozbudzaniu zainteresowania szczepieniami. Co dokładnie padło?

Jak w rzeczywistości brzmiała wypowiedź Dworczyka? W nawiązaniu do nieuruchomienia wcześniej kampanii profrekwencyjnej powiedział, że: "nie chcieliśmy rozbudzić zainteresowania wśród Polaków szczepieniem w sytuacji, w której nie mamy, albo mały bardzo mało szczepionek, dlatego że w tej sytuacji byśmy natrafili na frustrację. Jeżeli ludzie chcieliby się szczepić, a usłyszeliby, dzwoniąc na infolinię, czy dowiadując się w POZ, że 'nie wiemy, kiedy będziesz mógł się zaszczepić', to budzi frustrację" - mówił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d16iafd

Podziel się opinią

Share
d16iafd
d16iafd
Więcej tematów