Trwa ładowanie...

Szczepionka na COVID-19. Ważna informacja dla zarejestrowanych 40-latków

Na profilu Narodowego Programu Szczepień w mediach społecznościowych pojawiła się informacja skierowana do osób między 40. a 49. rokiem życia. Ci z nich, którzy spełniają określone wymagania mogą od teraz wybrać dowolny termin szczepienia.
Share
Szczepionka na COVID-19. Ważna informacja dla zarejestrowanych 40-latków
Szczepionka na COVID-19. Ważna informacja dla zarejestrowanych 40-latkówŹródło: East News, Fot: Piotr Hukalo
d2lbd96

"W związku ze zbliżającą się rejestracją rocznika 1973, uwalniamy możliwość dowolnego wyboru terminu dla wszystkich osób w wieku 40-49 lat, które wypełniły formularz zgłoszenia chęci na szczepienia i miały wystawione e-skierowanie 31.03.2021 r." - czytamy w tweecie na profilu #SzczepimySię prowadzonym przez Centrum Informacyjne Rządu.

Decyzję o otwarciu systemu dla zarejestrowanych wcześniej 40-latków komentował w TVN24 prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski. - Przyspieszenia wynikają z tego, że obecnie więcej szczepionek przyjeżdża do Polski. Jest to bardzo znaczny wzrost. Tylko w kwietniu trafi do nas więcej szczepionek, niż przez trzy pierwsze miesiące tego roku, a w maju będzie ich dwukrotnie więcej niż w kwietniu - mówił. - Czerwiec to już będzie taka liczba szczepionek, która pozwoli nam zaszczepić wszystkich chętnych Polaków jeszcze przed wakacjami - dodał.

Program szczepień przyspiesza

We wtorek koordynator Narodowego Programu Szczepień, szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk przedstawił uaktualniony harmonogram szczepień w Polsce. - W poniedziałek skierowania otrzymają roczniki 74 i 75. Następnie codziennie do 7 maja skierowania otrzymywać będą dwa roczniki - mówił minister Dworczyk. - Od 9 maja już wszyscy będą mieli wystawione e-skierowania i będą mogli się rejestrować na konkretne terminy szczepień - dodał.

d2lbd96

28 kwietnia ma zostać otwarta rejestracja dla osób między 30. a 39. rokiem życia, które wcześniej zgłosiły chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19. Chodzi o osoby, które skorzystały z możliwości zarejestrowania się w styczniu tego roku. Zaś od 4 maja z podobnego mechanizmu będą mogły skorzystać osoby w wieku od 18 do 29 lat.

Obostrzenia. Wesela w wakacje? Rzecznik rządu nie ma wątpliwości. Wystosował apel

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2lbd96

Podziel się opinią

Share
d2lbd96
d2lbd96
Więcej tematów