Szczepienia przeciw COVID-19. Jak sprawdzić, czy masz wystawione skierowanie?
Szczepienia przeciw COVID-19 trwają w Polsce od końca grudnia 2020 r. W środę o północy rusza rejestracja dla osób w wieku 30-39 lat. Jak sprawdzić, czy wystawione zostało e-skierowanie na szczepienie? Poniżej tłumaczymy wszystko krok po kroku.
27.04.2021 21:40
Szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w wieku 30-39 lat, m.in. tych, które zadeklarowały chęć przyjęcia preparatu pomiędzy styczniem a marcem 2021 r., ruszają w środę o północy. Już wcześniej wiele osób w mogło zobaczyć na swoim Internetowym Koncie Pacjenta zobaczyć informację o wystawieniu e-skierowania. Wiadomości ze screenami dostaliśmy przed godziną 21.00 między innymi poprzez platformę dziejesię.
Jak sprawdzić, czy wystawione zostało e-skierowanie na szczepienie? Przede wszystkim należy zalogować się na swoje Internetowe Konto Pacjenta na stronie www.pacjent.gov.pl.
Szczepienia przeciw COVID-19. Jak sprawdzić, czy mam e-skierowanie?
Tam - jeżeli e-skierowanie wystawiono - na stronie głównej pojawi się powiadomienie z ikonką dzwonka oraz informacją o treści "wystawiono e-skierowanie na szczepienie przeciw COVID-19. Zarejestruj się na wizytę szczepienną". Następnie należy kliknąć w znajdujący się obok przycisk "zobacz". Wówczas powinno pojawić się skierowanie wraz z kodem.
Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, procedura rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19 jest odmienna niż w przypadku innych e-skierowań.
Po otrzymaniu skierowania rejestrować się można w systemie e-Rejestracji, także poprzez Internetowe Konto Pacjenta - wyświetli się tam odpowiedni formularz o treści "wyznacz termin wizyty".
Przypomnijmy, że istnieją również inne sposoby zapisania się na termin szczepienia: można dzwonić na całodobową infolinię pod numerem 989, wysłać wiadomość SMS na numer 880-333-333 oraz zapisać się osobiście w punkcie szczepień.
Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce
Przypomnijmy, że od 7 maja na szczepienie będą mogły rejestrować się trzy roczniki dziennie. Rejestracja zacznie się od osób urodzonych w latach 1994-1996.
Zgodnie z deklaracją rządu do 9 maja każdy, kto ukończył 18. rok życia, ma otrzymać e-skierowanie na szczepienie przeciw COVID-19.
W Polsce szczepienia przeciw COVID-19 wykonywane są produktami czterech koncernów: Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca i Johnson & Johnson. Trzy pierwsze preparaty podawane są w dwóch dawkach, zaś szczepionki jednodawkowe opracowane przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, są jednodawkowe.
Źródło: Wiadomości WP
Przeczytaj także: