Trwa ładowanie...

Szczepienia przeciw COVID-19. Jak sprawdzić, czy masz wystawione skierowanie?

Szczepienia przeciw COVID-19 trwają w Polsce od końca grudnia 2020 r. W środę o północy rusza rejestracja dla osób w wieku 30-39 lat. Jak sprawdzić, czy wystawione zostało e-skierowanie na szczepienie? Poniżej tłumaczymy wszystko krok po kroku.

Jak sprawdzić czy otrzymaliśmy skierowanie na szczepinie? Zdjęcie ilustracyjneJak sprawdzić czy otrzymaliśmy skierowanie na szczepinie? Zdjęcie ilustracyjneŹródło: EASTNEWS, fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER
d2d9s8q
d2d9s8q

Szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w wieku 30-39 lat, m.in. tych, które zadeklarowały chęć przyjęcia preparatu pomiędzy styczniem a marcem 2021 r., ruszają w środę o północy. Już wcześniej wiele osób w mogło zobaczyć na swoim Internetowym Koncie Pacjenta zobaczyć informację o wystawieniu e-skierowania. Wiadomości ze screenami dostaliśmy przed godziną 21.00 między innymi poprzez platformę dziejesię.

Jak sprawdzić, czy wystawione zostało e-skierowanie na szczepienie? Przede wszystkim należy zalogować się na swoje Internetowe Konto Pacjenta na stronie www.pacjent.gov.pl.

Szczepienia przeciw COVID-19. Jak sprawdzić, czy mam e-skierowanie?

Tam - jeżeli e-skierowanie wystawiono - na stronie głównej pojawi się powiadomienie z ikonką dzwonka oraz informacją o treści "wystawiono e-skierowanie na szczepienie przeciw COVID-19. Zarejestruj się na wizytę szczepienną". Następnie należy kliknąć w znajdujący się obok przycisk "zobacz". Wówczas powinno pojawić się skierowanie wraz z kodem.

E-skierowanie widoczne jest w IKP WP
Źródło: WP, fot: WP
Rejestracja na szczepienie krok po kroku WP
Rejestracja na szczepienie krok po krokuŹródło: WP, fot: WP

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, procedura rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19 jest odmienna niż w przypadku innych e-skierowań.

d2d9s8q

Po otrzymaniu skierowania rejestrować się można w systemie e-Rejestracji, także poprzez Internetowe Konto Pacjenta - wyświetli się tam odpowiedni formularz o treści "wyznacz termin wizyty".

Rejestracja na szczepienie odbywa się w IKP WP
Rejestracja na szczepienie odbywa się w IKPŹródło: WP, fot: WP

Przypomnijmy, że istnieją również inne sposoby zapisania się na termin szczepienia: można dzwonić na całodobową infolinię pod numerem 989, wysłać wiadomość SMS na numer 880-333-333 oraz zapisać się osobiście w punkcie szczepień.

Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce

Przypomnijmy, że od 7 maja na szczepienie będą mogły rejestrować się trzy roczniki dziennie. Rejestracja zacznie się od osób urodzonych w latach 1994-1996.

d2d9s8q

Zgodnie z deklaracją rządu do 9 maja każdy, kto ukończył 18. rok życia, ma otrzymać e-skierowanie na szczepienie przeciw COVID-19.

W Polsce szczepienia przeciw COVID-19 wykonywane są produktami czterech koncernów: Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca i Johnson & Johnson. Trzy pierwsze preparaty podawane są w dwóch dawkach, zaś szczepionki jednodawkowe opracowane przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, są jednodawkowe.

Hartwich po awanturze z Dworczykiem. "Zmarły już moje dwie koleżanki, które osierociły dzieci"

Źródło: Wiadomości WP

d2d9s8q

Przeczytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2d9s8q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d9s8q
Więcej tematów