Trwa ładowanie...

Szczepienia nastolatków. Michał Dworczyk zapowiada zmiany

Będą zmiany w szczepieniach nastolatków. O nowych zaleceniach poinformował we wtorek pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Szef KPRM mówił też o reakcji polskiego rządu na żądania Czech ws. kopalni w Turowie.

Share
Szczepienia nastolatków. Michał Dworczyk zapowiada zmianySzczepienia nastolatków. Michał Dworczyk zapowiada zmianyŹródło: East News, fot: Tomasz Jastrzebowski
d3s1z8e

Czesi domagają się nałożenia na Polskę kary w wysokości 5 mln euro za każdy dzień działania kopalni Turów. Sprawa skierowana zostanie do TSUE.

Czesi chcą kar za Turów. Dworczyk: my także podejmujemy kroki prawne

- Przede wszystkim trzeba podkreślić, że trwają prace nad porozumieniem polsko-czeskim, które, jesteśmy przekonani, doprowadzi do zakończenia tego sporu - mówił Michał Dworczyk w Radiu Zet.

Jak zaznaczył polityk, obie strony prowadzą obecnie działania prawne, które w takich sytuacjach należy podejmować. - My też podejmujemy swoje kroki prawne. Wierzę, że w najbliższych dniach będziemy przybliżać się do zrealizowania tej umowy - podkreślił szef KPRM.

Burza po wpisie Ryszarda Terleckiego. Michał Wypij: powinien zrezygnować z funkcji

- Pan premier na bieżąco jest informowany o postępie prac nad umową z Czechami przez wszystkich ministrów, którzy się tą sprawą zajmują. O kuchni tych decyzji nie wypada rozmawiać w mediach - dodał Michał Dworczyk.

d3s1z8e

Szczepienia nastolatków. Michał Dworczyk podał liczby

Szef KPRM był pytany także o szczepienia wśród dzieci. Rejestracja ruszyła w poniedziałek 7 czerwca. - Nieco ponad 85 tys. dzieci w wieku 12-15 lat zarejestrowało się na szczepienie przeciwko koronawirusowi. To grupa wynosząca ponad 2,5 mln dzieci. Jeżeli porównany to z rejestracją roczników osób w wieku lat 30 czy 40, rzeczywiście jest to mniej więcej o połowę, nawet więcej niż połowę mniej - mówił Michał Dworczyk.

Pełnomocnik rządu ds. szczepień dodał, że organizacja szczepień w szkołach na ten moment nie jest rozważana. Taka propozycja ma jednak szansę na realizację od września, wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. - Decyzja będzie podejmowana na poziomie samorządów i dyrekcji szkół - zaznaczył Michał Dworczyk.

Szczepienia nastolatków. Michał Dworczyk zapowiada zmiany

- W tym tygodniu pojawią się zalecenia Ministerstwa Zdrowia, by drugą dawkę szczepionki na COVID dla nastolatków podawać po trzech tygodniach od pierwszego szczepienia - dodał polityk. Wcześniejsza rekomendacja mówiła o odstępie pięciu tygodni pomiędzy szczepieniami u nastolatków.

Michał Dworczyk odniósł się też do pytań o zakaz zgromadzeń spontanicznych. - Z moich źródeł wynika, że do końca tego tygodnia premier oraz minister zdrowia przedstawią dalsze plany luzowania obostrzeń i kwestia zgromadzeń spontanicznych może zostać tam poruszona - podkreślił szef KPRM.

d3s1z8e

Przedterminowe wybory? Szef KPRM zabrał głos

W programie padło też pytanie o przedterminowe wybory. O ich rzekomej organizacji mówił Szymon Hołownia, który powoływał się na źródła w strukturach PiS. - Ja nic o tym nie wiem. Nie widzę też przesłanek do przedterminowych wyborów - mówił polityk.

Michał Dworczyk był pytany także o kontrowersyjny wpis wicemarszałka Ryszarda Terleckiego ws. Swiatłany Cichanouskiej. Zdaniem szefa KPRM dymisja wicemarszałka nie jest potrzebna.

- Prezydent Trzaskowski po raz pierwszy w historii wyłamał się z tego niepisanego porozumienia. Nie dam się wciągnąć w dyskusję, która ma na celu odwrócenie uwagi od problemów Białorusi - powiedział Dworczyk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3s1z8e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s1z8e
Więcej tematów