Trwa ładowanie...

Szczepienia na COVID. Pfizer dostarczy 180 tys. nowych dawek

Pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk poinformował, że nowa dostawa szczepionek na COVID dotrze do Polski w poniedziałek. Tego samego dnia Agencja Rezerw Materiałowych zacznie dostarczać dawki do DPS-ów oraz na drugie szczepienie dla osób z grupy "0".
Share
Szczepionka na COVID. Michał Dworczyk: dostawa Pfizera będzie mniejsza od poprzedniej
Szczepionka na COVID. Michał Dworczyk: dostawa Pfizera będzie mniejsza od poprzedniejŹródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d3ei0tg

Michał Dworczyk poinformował, że Pfizer dostarczy w poniedziałek do Polski ok. 180 tys. dawek szczepionki na COVID. To połowa wielkości poprzedniej dostawy. Tego samego dnia Agencja Rezerw Materiałowych zacznie wysyłać do punktów szczepień 120 tys. dawek, które trafią do Domów Pomocy Społecznej oraz 50 tys. dawek na drugie szczepienie dla osób z grupy "0".

Szczepionka na COVID. Pfizer zmniejsza dostawy dla Europy

Pełnomocnik rządu ds. szczepień przypomniał, że wstrzymane zostały dostawy szczepionek na pierwszą dawkę dla medyków. Jeśli Pfizer dostarczy do końca tygodnia nowy harmonogram, wówczas przyjmowanie zamówień od punktów szczepień zostanie wznowione. Na razie Pfizer nie zadeklarował na piśmie o ile zmniejszy się dostawa szczepionek na COVID dla Europy. Padło jedynie zapewnienia ustne.

d3ei0tg

Pfizer zapowiedział w piątek ograniczenie dostaw szczepionki na COVID. Wszystko po to, aby produkcja preparatu została zwiększona długoterminowo. Dworczyk uspokajał, że na razie nie wchodzą w grę zmiany w Narodowym Programie Szczepień. Pfizer deklaruje, że 25 stycznia dostawy szczepionki powrócą do pierwotnego harmonogramu, a 15 lutego zostaną zwiększone.

Rządowy raport szczepienia na COVID

Obecnie w Polsce zaszczepiły się 457 303 osoby. W 131 przypadkach nastąpiły niepożądane odczyny poszczepienne. Zutylizowanych zostało 1 369 dawek szczepionki na COVID. Do punktów szczepień dostarczono 521 220 dawek preparatu. Z kolei w magazynach Agencji Rezerw Materiałowych znajduje się 559 410 dawek szczepionki, w tym te, które są przeznaczone na drugie szczepienie.

Przeczytaj: Szczepienia na COVID-19. Mateusz Morawiecki: "Walka wyczerpuje nas wszystkich"

Adam Niedzielski odpowiada Jerzemu Owsiakowi

Źródło: PAP/gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ei0tg

Podziel się opinią

Share
d3ei0tg
d3ei0tg
Więcej tematów