Trwa ładowanie...
d1wo2f1

Szalik z napisem "konstytucja" w Sejmie. Małgorzata Kidawa-Błońska poparła kary

Troje posłów KO zostało ukaranych za "naruszenie powagi Sejmu". Decyzję poparła nawet Małgorzata Kidawa-Błońska. Informację upubliczniła Klaudia Jachira, co nie jest na rękę kandydatce KO w wyborach prezydenckich 2020.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kandydatka KO w wyborach prezydenckich 2020 Małgorzata Kidawa-Błońska poparła karę dla posłów KO, w tym m.in. Klaudii Jachiry
Kandydatka KO w wyborach prezydenckich 2020 Małgorzata Kidawa-Błońska poparła karę dla posłów KO, w tym m.in. Klaudii Jachiry (PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk)
d1wo2f1

Do zdarzenia doszło na sali obrad Sejmu, kiedy procedowana była ustawa represyjna o sędziach w połowie grudnia. W ostatnim rzędzie siedziało troje posłów Koalicji Obywatelskiej - Klaudia Jachira, Urszula Zielińska i Artur Łącki. Trzymali szalik z napisem "konstytucja". Wszyscy dostali za to kary finansowe i na miesiąc obniżono im uposażenie o 25 proc. Jednomyślnie decyzję podjęło prezydium Sejmu w pełnym składzie - podaje "Rzeczpospolita".

To oznacza, że kary dla posłów KO poparła również opozycja - Piotr Zgorzelski z PSL, Włodzimierz Czarzasty z Lewicy i Małgorzata Kidawa-Błońska z KO. "Prawie nikt z Koalicji Obywatelskiej o tym nie wiedział. Od pisma oczywiście się odwołam. Mogą mi zabrać nawet 100 proc. uposażenia, a szalika nie schowam. Jeszcze Polska nie zginęła" - pisała Jachira w mediach społecznościowych.

Przeczytaj: Klaudia Jachira nie daje o sobie zapomnieć. Spowodowała burzę na sali plenarnej

d1wo2f1

Kandydatka KO w wyborach prezydenckich 2020 pytana o sprawę wyjaśnia, że to nie pierwsza taka sytuacja z udziałem polityków. Tłumaczy, że gdy przedstawiano kandydatury Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicz do KRS, posłowie stanęli w pobliżu mównicy z literami, które układały się w słowo "hańba". Wtedy udało się uniknąć kary, która została zawieszona, ale potem doszło do recydywy.

Problem w tym, że Zielińska i Łącki nie brali udziału w pierwszym zdarzeniu. Jachira ma stanowić problem dla Koalicji Obywatelskiej. - Gdyby pojawił się wniosek o wykluczenie jej z klubu przeszedłby bez problemu. Ujawnienie sytuacji z prezydium w kampanii prezydenckiej jest błędem - mówi jeden z posłów.

Przeczytaj również: Klaudia Jachira kontra Małgorzata Kidawa-Błońska. Poszło o dekalog

ZOBACZ: Adam Bielan o wpisie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej: to jakaś histeria!

Źródło': "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1wo2f1

Podziel się opinią

Share
d1wo2f1
d1wo2f1