Trwa ładowanie...

Szaflary: śmierć kursantki na torach. Jest akt oskarżenia

Pod koniec sierpnia 2018 roku na przejeździe kolejowym w Szaflarach zginęła 18-letnia kursantka. Prokuratura w Nowym Targu skierowała do nowosądeckiego Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko egzaminatorowi nastolatki. Mężczyzna uciekł z samochodu przed nadjeżdżającym pociągiem i zostawił dziewczynę w aucie.

Szaflary: śmierć kursantki na torach. Jest akt oskarżeniaŹródło: East News, fot: michał adamowski/Reporter
d4jj1ww

Prokuratura oskarża egzaminatora o nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Ten czyn jest zagrożony karą od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia - potwierdził PAP prok. Jan Ziemka z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu.

Do wypadku doszło 23 sierpnia na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Zaskalu koło Szaflar. 18-letnia Andżelika zdawała egzamin na prawo jazdy. Nie zatrzymała się przed znakiem STOP i wjechała na tory, gdzie zgasł silnik samochodu.

Na nagraniach z pobliskiej kamery monitoringu było widać, jak egzaminator wyskakuje z samochodu. Ucieka przed nadjeżdżającym pociągiem.

Kursantka nie zdołała opuścić pojazdu. Kilka sekund później uderzył w niego pociąg. Zdająca egzamin na prawo jazdy osiemnastoletnia Andżelika zginęła.

Źródło: rmf24.pl

d4jj1ww
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jj1ww
Więcej tematów