ycipk-bfisqc

Szaflary: śmierć kursantki na torach. Jest akt oskarżenia

Pod koniec sierpnia 2018 roku na przejeździe kolejowym w Szaflarach zginęła 18-letnia kursantka. Prokuratura w Nowym Targu skierowała do nowosądeckiego Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko egzaminatorowi nastolatki. Mężczyzna uciekł z samochodu przed nadjeżdżającym pociągiem i zostawił dziewczynę w aucie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szaflary: śmierć kursantki na torach. Jest akt oskarżenia
(East News, Fot: michał adamowski/Reporter)
ycipk-bfisqc

Prokuratura oskarża egzaminatora o nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Ten czyn jest zagrożony karą od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia - potwierdził PAP prok. Jan Ziemka z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu.

Zobacz także: Po tragedii w Szaflarach. Nowy zarzut dla egzaminatora

Do wypadku doszło 23 sierpnia na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Zaskalu koło Szaflar. 18-letnia Andżelika zdawała egzamin na prawo jazdy. Nie zatrzymała się przed znakiem STOP i wjechała na tory, gdzie zgasł silnik samochodu.

ycipk-bfisqc

Na nagraniach z pobliskiej kamery monitoringu było widać, jak egzaminator wyskakuje z samochodu. Ucieka przed nadjeżdżającym pociągiem.

Zobacz także: Tragedia w Szaflarach. Zobacz jak wyglądał eksperyment procesowy

Kursantka nie zdołała opuścić pojazdu. Kilka sekund później uderzył w niego pociąg. Zdająca egzamin na prawo jazdy osiemnastoletnia Andżelika zginęła.

Źródło: rmf24.pl

ycipk-bfisqc
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-bfisqc

ycipk-bfisqc
ycipk-bfisqc