Trwa ładowanie...
d4apeoj

Szaflary: śmierć kursantki na torach. Jest akt oskarżenia

Pod koniec sierpnia 2018 roku na przejeździe kolejowym w Szaflarach zginęła 18-letnia kursantka. Prokuratura w Nowym Targu skierowała do nowosądeckiego Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko egzaminatorowi nastolatki. Mężczyzna uciekł z samochodu przed nadjeżdżającym pociągiem i zostawił dziewczynę w aucie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szaflary: śmierć kursantki na torach. Jest akt oskarżenia
(East News, Fot: michał adamowski/Reporter)
d4apeoj

Prokuratura oskarża egzaminatora o nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Ten czyn jest zagrożony karą od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia - potwierdził PAP prok. Jan Ziemka z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu.

Zobacz także: Po tragedii w Szaflarach. Nowy zarzut dla egzaminatora

Do wypadku doszło 23 sierpnia na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Zaskalu koło Szaflar. 18-letnia Andżelika zdawała egzamin na prawo jazdy. Nie zatrzymała się przed znakiem STOP i wjechała na tory, gdzie zgasł silnik samochodu.

d4apeoj

Na nagraniach z pobliskiej kamery monitoringu było widać, jak egzaminator wyskakuje z samochodu. Ucieka przed nadjeżdżającym pociągiem.

Zobacz także: Tragedia w Szaflarach. Zobacz jak wyglądał eksperyment procesowy

Kursantka nie zdołała opuścić pojazdu. Kilka sekund później uderzył w niego pociąg. Zdająca egzamin na prawo jazdy osiemnastoletnia Andżelika zginęła.

Źródło: rmf24.pl

d4apeoj

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d4apeoj

d4apeoj
d4apeoj
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów