Trwa ładowanie...

"Sytuacja w Fukushimie jest wyjątkowo napięta"

Do wszystkich sześciu reaktorów japońskiej elektrowni atomowej Fukushima I doprowadzono zewnętrzne zasilanie w energię elektryczną, mające umożliwić ponowne uruchomienie układów chłodzenia reaktorów - informuje agencja Kyodo. Rząd japoński przyznawał, że sytuacja w Fukushimie jest w dalszym ciągu "wyjątkowo napięta".

Share
"Sytuacja w Fukushimie jest wyjątkowo napięta"
Źródło: AP
d1xiobi

Wysoka temperatura i dym utrudniają jednak pracę ekip ratowniczych przy wraku elektrowni, zniszczonej przez trzęsienie ziemi i falę tsunami.

Operator elektrowni - firma Tokyo Electric Power Company (Tepco) - zapewnia, że para nad reaktorami nie stanowi zagrożenia, podobnie jak i nieznacznie podwyższony poziom promieniowania w wodach Pacyfiku w pobliżu siłowni.

Wznowiono schładzanie wodą reaktora nr 3, przerwane w poniedziałek z powodu pojawienia się kłębów dymu. Kontynuowane jest polewanie woda reaktora nr 4.

Telewizja publiczna NHK informuje, powołując się na ekspertów, że do środy powinno zostać ukończone podłączanie zasilania do reaktorów 1 i 2. Celem jest zapewnienie oświetlenia w pomieszczeniach kontrolnych i uruchomienie układów chłodzenia. W czwartek - o ile nie nastąpią nieprzewidziane komplikacje - oczekiwane jest podłączenie zasilania w reaktorach 3 i 4.

d1xiobi

Podziel się opinią

Share
d1xiobi
d1xiobi
Więcej tematów