Trwa ładowanie...

Syria: siedziba ONZ w Aleppo ostrzelana przez czołgi

• Pociski wystrzelone prawdopodobnie z czołgów uszkodziły budynek Organizacji Narodów Zjednoczonych w Aleppo

• Siedziba organizacji znajduje się w zachodniej części miasta, znajdującej się pod kontrolą wojsk prezydenta Baszara al-Asada

Share
Syria: siedziba ONZ w Aleppo ostrzelana przez czołgiŹródło: AFP, fot: GEORGE OURFALIAN
d49z2yz

Przedstawiciele ONZ w oświadczeniu wydanym w tej sprawie napisali, że obie strony konfliktu dobrze wiedzą, jak wygląda budynek organizacji. "To przerażające, że siedziba Organizacji Narodów Zjednoczonych została wybrana na cel ostrzału " napisano w oświadczeniu. "Zdecydowanie potępiamy przemoc narastającą w całym Aleppo, zarówno po stronie wschodniej, jak i zachodniej. W wyniku tej przemocy ginie wielu cywili, w tym dzieci" - napisali pracownicy syryjskiej ONZ.

W oświadczeniu nie podano informacji o ofiarach ani tego, skąd wiadomo, że na budynek spadły pociski wystrzelone z czołgów. Nie wiadomo też, która ze stron konfliktu jest podejrzwana o przeprowadzenie ataku. Miasto jest od trzech dni ostrzeliwane z moździeży przez powiązany z Al-Kaidą Front Al-Nusra. Celem ataku sa głównie cywilne dzielnice miasta. Zginęło już ponad 80 osób. Większość ofiar to kobiety i dzieci. W piątek islamscy radykałowie rozpoczęli atak na część miasta pozostającą pod kontrolą sił rządowych.

Zobacz także: Użyto gazu bojowego? 35 osób poszkodowanych

d49z2yz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49z2yz
d49z2yz
Więcej tematów