Trwa ładowanie...
d403yms

Syria: siedziba ONZ w Aleppo ostrzelana przez czołgi

• Pociski wystrzelone prawdopodobnie z czołgów uszkodziły budynek Organizacji Narodów Zjednoczonych w Aleppo
• Siedziba organizacji znajduje się w zachodniej części miasta, znajdującej się pod kontrolą wojsk prezydenta Baszara al-Asada
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Syria: siedziba ONZ w Aleppo ostrzelana przez czołgi
(AFP, Fot: GEORGE OURFALIAN)
d403yms

Przedstawiciele ONZ w oświadczeniu wydanym w tej sprawie napisali, że obie strony konfliktu dobrze wiedzą, jak wygląda budynek organizacji. "To przerażające, że siedziba Organizacji Narodów Zjednoczonych została wybrana na cel ostrzału " napisano w oświadczeniu. "Zdecydowanie potępiamy przemoc narastającą w całym Aleppo, zarówno po stronie wschodniej, jak i zachodniej. W wyniku tej przemocy ginie wielu cywili, w tym dzieci" - napisali pracownicy syryjskiej ONZ.

W oświadczeniu nie podano informacji o ofiarach ani tego, skąd wiadomo, że na budynek spadły pociski wystrzelone z czołgów. Nie wiadomo też, która ze stron konfliktu jest podejrzwana o przeprowadzenie ataku. Miasto jest od trzech dni ostrzeliwane z moździeży przez powiązany z Al-Kaidą Front Al-Nusra. Celem ataku sa głównie cywilne dzielnice miasta. Zginęło już ponad 80 osób. Większość ofiar to kobiety i dzieci. W piątek islamscy radykałowie rozpoczęli atak na część miasta pozostającą pod kontrolą sił rządowych.

Zobacz także: Użyto gazu bojowego? 35 osób poszkodowanych

d403yms

Podziel się opinią

Share

d403yms

d403yms
Więcej tematów