Trwa ładowanie...
IAR
syria

Syria: ostrzał szkoły w Aleppo. Zginęło 10 osób, w tym 7 dzieci

Dziesięć osób, wśród nich siedmioro dzieci, zginęło w ostrzale szkoły w zachodniej części Aleppo, podporządkowanej rządowi - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
Share
Syria: ostrzał szkoły w Aleppo. Zginęło 10 osób, w tym 7 dzieci
Źródło: AFP, Fot: Omar Haj Kadour
d365jdp

Syryjska Obrona Cywilna - grupa ochotników, nazywana też "Białymi Hełmami" - relacjonuje z kolei, że w sobotnim nalocie na część Aleppo, kontrolowaną przez opozycję, zginęło 61 cywilów.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje też, że w wyniku ostrzału, przeprowadzonego przez siły Baszara al-Asada, w dzielnicach miasta, należących do rebeliantów nie działają żadne szpitale.

Według innych doniesień, niektóre prowizoryczne punkty pomocy medycznej wciąż są otwarte, jednak tak często stają się celem ataków, że ludzie boją się z nich korzystać.

d365jdp

Siły Baszara al-Asada we wtorek wznowiły ostrzał dzielnic Aleppo, kontrolowanych przez opozycję. Jak relacjonuje agencja Reutera, wcześniej udawało się przywracać działalność szpitali po zakończeniu serii bombardowań, teraz jednak jest to coraz trudniejsze, gdyż brakuje podstawowych lekarstw i innych środków medycznych.

Zobacz również: "Chodzi o to, aby ucywilizować dostęp do broni"

d365jdp

Podziel się opinią

Share
d365jdp
d365jdp
Więcej tematów