WP
IAR
syria

Syria: ostrzał szkoły w Aleppo. Zginęło 10 osób, w tym 7 dzieci

Dziesięć osób, wśród nich siedmioro dzieci, zginęło w ostrzale szkoły w zachodniej części Aleppo, podporządkowanej rządowi - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Syria: ostrzał szkoły w Aleppo. Zginęło 10 osób, w tym 7 dzieci
(AFP, Fot: Omar Haj Kadour)
WP

Syryjska Obrona Cywilna - grupa ochotników, nazywana też "Białymi Hełmami" - relacjonuje z kolei, że w sobotnim nalocie na część Aleppo, kontrolowaną przez opozycję, zginęło 61 cywilów.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje też, że w wyniku ostrzału, przeprowadzonego przez siły Baszara al-Asada, w dzielnicach miasta, należących do rebeliantów nie działają żadne szpitale.

Według innych doniesień, niektóre prowizoryczne punkty pomocy medycznej wciąż są otwarte, jednak tak często stają się celem ataków, że ludzie boją się z nich korzystać.

WP

Siły Baszara al-Asada we wtorek wznowiły ostrzał dzielnic Aleppo, kontrolowanych przez opozycję. Jak relacjonuje agencja Reutera, wcześniej udawało się przywracać działalność szpitali po zakończeniu serii bombardowań, teraz jednak jest to coraz trudniejsze, gdyż brakuje podstawowych lekarstw i innych środków medycznych.

Zobacz również: "Chodzi o to, aby ucywilizować dostęp do broni"

WP
WP