Trwa ładowanie...
dclbu9n

Synoptycy ostrzegają: to może utrudnić loty samolotów

Jak informuje IMGW, na lotniskach w całym kraju, od godzin nocnych do wczesnych południowych będą utrzymywały się mgły i silne zamglenia.

dclbu9n
dclbu9n

Na lotniskach położonych wzdłuż Wisły i na wschód od niej prognozowana widzialność będzie wahała się od 3000 do 1500 m. W czasie występowania mgieł widzialność spadnie od 800 do 300 m - informuje IMGW w przesłanym komunikacie.

Instytut prognozuje, że w efekcie uniesionej mgły powstaną chmury niskie stratus o podstawach 30-90 m przy zachmurzeniu całkowitym. Mgły i silne zamglenia według Instytutu powinny ustępować wcześniej niż w dniach poprzednich tzn. w godz. 8-10.

IMGW informuje, że na lotniskach w zachodniej i północnej Polsce, zamglenia będą ograniczały widzialność od 3000 do 1500 m. przy zachmurzeniu umiarkowanym i całkowitym przez chmury niskie stratus o podstawach 120-150 m.

Po ustąpieniu porannych i przedpołudniowych mgieł, na krajowych lotniskach przeważać będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami będzie bezchmurnie i widzialność poprawi się od 6 do 10 km.

dclbu9n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dclbu9n
Więcej tematów