Trwa ładowanie...
da61qwz

Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem

Synoptycy ostrzegają przed dość silnym, a na Pogórzu silnym i porywistym wiatrem, który pojawi się w nocy z poniedziałku na wtorek w południowej Polsce. Wiatr w porywach ma osiągać około 70, a w regionach podgórskich do 90 km/h.

Share
da61qwz

W poniedziałek krakowski Oddział Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej rozesłał ostrzeżenie przed nadchodzącym wiatrem do wszystkich służb w południowej Polsce.

Wiatr będzie wiał z południowego-zachodu i jednocześnie będą występowały opady śniegu, przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszczu - powiedział dyżurny synoptyk krakowskiego Biura Prognoz IMiGW Rafał Bąkowski.

Prognozy przewidują, że w ciągu następnej doby nadal będą utrzymywać się znaczne prędkości wiatru - w porywach dochodzące do 80 km/h, a w regionach podgórskich do 90 km/h.

Mimo, że opady śniegu i deszczu ze śniegiem wystąpiły w przeważającej części kraju to wszystkie drogi krajowe są przejezdne - zawiadamia Generalna Dyrekcja Dróg Publicznych.

Nawierzchnie dróg w kraju są czarne z wyjątkiem dróg województw dolnośląskiego, małopolskiego, śląskiego, lubuskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego. Tam nawierzchnie niektórych dróg są lokalnie śliskie, występuje także błoto pośniegowe i zajeżdżony śnieg. (an, PAP, IAR)

da61qwz

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da61qwz
da61qwz
Więcej tematów