Trwa ładowanie...
da7n835

Synoptycy ostrzegają. Nadchodzą silne burze z gradem

Gwałtownych opadów i silnego wiatru mogą się spodziewać wieczorem mieszkańcy województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. W nocy burze przejdą przez kraj.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przez Polskę przejdą burze
Przez Polskę przejdą burze (PAP, Fot: Łukasz Ogrodowczyk)
da7n835

Środa i czwartek burze i grad

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. - Lokalnie może spaść nawet do 40 mm deszczu, a porywy wiatru mogą osiągnąć do 70 km/h. Ostrzeżenie ważne jest od 16 do 2 w nocy - poinformował Kamil Walczak, synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB. - Burz tak silnych, jak w ubiegły piątek, dziś się nie spodziewamy - dodał.

Na tych terenach może też wystąpić grad. Jednak, zdaniem synoptyka, nie powinien być dużym zagrożeniem.

da7n835

Upały, błyskawice i ulewny deszcz. Niebezpieczna sytuacja pogodowa w Polsce

Front, który w zachodniej części kraju przynosi burze i opady deszczu, przemieści się w nocy przez kraj. - W czwartek burze wystąpią na krańcach wschodnich, głównie mam na myśli Karpaty, ale może być i Lubelszczyzna, Podkarpacie, Suwalszczyzna - powiedział Walczak. Dodał, że tam burze będą już słabsze. Prognozowane opady to 15 mm.

W piątek upały, w weekend ochłodzenie

W piątek spodziewane są w części kraju upały. IMGW prognozuje dla województw południowo-wschodnich temperaturę maksymalną przekraczającą 30 stopni. Najcieplej ma być na Podkarpaciu - nawet do 32 stopni. W tym dniu pojawią się również burze na północy i zachodzie kraju.

Burze, które przechodzić będą przez kraj w nocy z piątku na sobotę, według Walczaka mogą być miejscami gwałtowne. - Będzie wydana informacja o możliwości wystąpienia groźnego zjawiska. Miejscami mogą być opady do 40mm i porywy do 70 km/h - powiedział Walczak.

Jak dodał synoptyk, w weekend nadejdzie ochłodzenie.

da7n835

Podziel się opinią

Share
da7n835
da7n835