Trwa ładowanie...

Syn Julii Przyłębskiej objął ważne stanowisko. Został dyrektorem w Pekao S.A.

Marcin Przyłębski dostał dyrektorskie stanowisko w banku Pekao S.A. - podaje "Newsweek". Syn prezes Trybunału Konstytucyjnego oraz ambasadora w Berlinie zdaniem banku ma "posiadać wszelkie kwalifikacje i doświadczenie" do pełnienia tej funkcji.


Share
Syn Julii Przyłębskiej objął ważne stanowisko. Został dyrektorem w Pekao S.A.
Źródło: PAP
d3eoahf

Od listopada 2017 roku Przyłębski jest dyrektorem ds. współpracy z instytucjami w zrepolonizowanym banku Pekao S.A. Wcześniej syn Julii i Andrzeja Przyłębskich zasiadał na stanowisku dyrektora w Biurze Obsługi Inwestorów w ratuszu w Poznaniu.

Jak zauważył "Newsweek", Marcin Przyłębski współpracował z prezydentami Poznania, którzy byli związani lub popierani przez Platformę Obywatelską: chodzi o Ryszarda Grobelnego, który rządził ratuszem w latach 1998–2014 oraz Jacka Jaśkowiaka, który obecnie piastuje stanowisko prezydenta miasta.

d3eoahf

Zdaniem Pekao S.A. syn prezes Trybunału Konstytucyjnego oraz ambasadora w Berlinie "posiada wszelkie kwalifikacje i doświadczenie" do pełnienia funkcji dyrektora w strukturach banku. "Od wielu lat komentuje sprawy gospodarcze w mediach lokalnych i ogólnopolskich" - tak odpowiedziało biuro prasowe na pytania tygodnika. Bank nie ujawniał, ile Marcin Przyłębski zarabia na tym stanowisku.

Zobacz także: Trzaskowski udzieli ślubu Rabiejowi? "To nasze marzenie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Newsweek"

d3eoahf

Podziel się opinią

Share
d3eoahf
d3eoahf
Więcej tematów