Świętochłowice. Pijany wywołał awanturę, takiego finału się nie spodziewał

Świętochłowice. Poszukiwany 31-latek wdał się w awanturę i został złapany.
Świętochłowice. Poszukiwany 31-latek wdał się w awanturę i został złapany.
Źródło zdjęć: © Śląska Policja

12.07.2021 17:00

Policjanci ze Świętochłowic zatrzymali 31-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna wpadł, bo pijany wywołał awanturę z jednym z mieszkań. Do odsiadki ma pięć lat.

Oficer dyżurny komendy w Świętochłowicach odebrał zgłoszenie o awanturze w jednym z mieszkań na terenie miasta. Na miejsce pojechali policjanci.

Świętochłowice. 31-latek trafił do więzienia

- Ustalili, że pomiędzy kobietą a pijanym mężczyzną doszło do awantury. W trakcie legitymowania lokatorów przez mundurowych okazało się, że mieszkaniec Świętochłowic ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Był poszukiwany przez chorzowski sąd, który wydał za nim list gończy, w celu odbycia ponad pięć lat łącznej kary pozbawienia wolności – poinformowała policja.

Mężczyzna został zatrzymany przez stróżów prawa. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko trzy promile alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, trafił do przydzielonego mu zakładu karnego. 31-latek odsiaduje wyrok między innymi za rozbój.

Policjanci z Zawiercia natomiast rozwikłali sprawę ginących akumulatorów z hulajnóg elektrycznych.. W maju z ośmiu jednośladów, dostępnych do użytku publicznego, zniknęły baterie i elementy obudowy. Wartość strat oszacowano łącznie na ponad 14 tys. zł.

Policjanci z zawierciańskiego wydziału kryminalnego ustalili sprawcę kradzieży. Mężczyzna został zatrzymany. Dziś usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Teraz 28-letni mieszkaniec Zawiercia odpowie za popełnione przestępstwo. Za kradzież grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także