Trwa ładowanie...

Święto Żołnierzy Wyklętych. To wtedy prezydent mianuje nowych generałów?

Trwają rozmowy pomiędzy Pałacem Prezydenckim a MON w sprawie terminu wręczenia nominacji generalskich. Najprawdopodobnie Andrzej Duda mianuje nowych generałów już 1 marca, w Święto Żołnierzy Wyklętych. Jest tylko jeden warunek - prezydent musi zaakceptować kandydatów ministra Mariusza Błaszczaka.

Share
Święto Żołnierzy Wyklętych. To wtedy prezydent mianuje nowych generałów?
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Jakub Włodek
dlnj4dt

Relacje pomiędzy Andrzejem Dudą a Antonim Macierewiczem nie należały do najłatwiejszych. Prezydent blokował wręczenie nominacji generalskich oficerom, których kandydatury przedstawił ówczesny szef MON. Z kolei minister utrudniał głowie państwa nadzór nad armią. Nie było również tajemnicą, że politycy nie rozmawiali ze sobą, a ich kontakty opierały się wyłącznie na wymianie pism i dokumentów. Do historii przeszły również liczne medialne przepychanki pomiędzy Dudą, a Macierewiczem.

W trakcie rekonstrukcji rządu doszło do wymiany ministrów w resorcie obrony: Antoniego Macierewicza zastąpił dotychczasowy szef MSWiA Mariusz Błasczak. Ta zmiana stała się impulsem do naprawy kontaktów pomiędzy MON a Pałacem Prezydenckim. - Kontakty zostały wznowione. Odbywają się spotkania robocze, na których ustalane są najważniejsze dla wojska sprawy – mówi prezydencki urzędnik w rozmowie z Onet.pl.

dlnj4dt

– Chcemy, aby nowi generałowie zostali awansowani szybko. Jedną z propozycji terminu, w którym może odbyć się uroczystość, jest 1 marca Święto Żołnierzy Wyklętych – dodaje informator portalu.

ZOBACZ WIDEO: Duda i Macierewicz: czy jest między nimi konflikt? Sonda WP

Jak na razie sprawy nie komentuje ani Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, ani Ministerstwo Obrony Narodowej. - Święto jest młode, ale upamiętnia naszych bohaterów. To świetny termin na wyręczanie awansów dla nowych generałów – tak uważa z kolei polityk PiS Marek Opioła, który jest członkiem Sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

Źródło: onet.pl

dlnj4dt

Podziel się opinią

Share
dlnj4dt
dlnj4dt
Więcej tematów