Trwa ładowanie...
ycipk-3g9a3h

Susza w Polsce. Warta wysycha. Stan rzeki poniżej poziomu ostrzegawczego

Susza w Polsce to nie jest żart. Stan rzek przekracza poziom ostrzegawczy. Tak jest m.in. w przypadku Warty w Kostrzynie nad Odrą. Czytelnik WP przesłał nam film za pośrednictwem dziejesie.wp.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kostrzyn nad Odrą. Niski poziom Warty
Kostrzyn nad Odrą. Niski poziom Warty (zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl)
ycipk-3g9a3h

Wysokie temperatury powodują bardzo niski poziom rzeki - jako przykład można podać Wartę na terenie miasta Kostrzyna nad Odrą w województwie lubuskim. "Poziom rzeki wynosi aktualnie 128 centymetrów głębokości. Gdzie ostrzegawczy stan rzeki wynosi 360 centymetrów głębokości" - napisał czytelnik Wirtualnej Polski pan Przemysław.

Jak oszacowała Państwowa Służba Hydrogeologiczna, w aż 12 województwach poziom wody może spaść poniżej stanu "niskiego ostrzegawczego". Może mieć to wpływ na gospodarstwa domowe oraz mieszkania komunalne - przy tak niskim poziomie niemożliwe będzie wytworzenie odpowiedniego ciśnienia. To dzięki niemu woda trafia do domów i mieszkań.

Susza uderzy również w rolników. Ci z zachodniej Polski, ale i z Mazowsza załamują ręce: w niektórych miejscach 70 proc. z ich plonów zostało zniszczonych. Dla nich oznacza to ogromne straty i walkę o odszkodowania. Dla konsumenta - drożyznę.

ycipk-3g9a3h

Zobacz także: Susza w Polsce. Wysycha Warta

Z suszą zmaga się również stolica. Niedawno stan Wisły przy bulwarach wynosił 43 centymetry. W najbliższych dniach może spaść o kilka kolejnych. "Rekord" padł w 2015 roku - stan rzeki przy bulwarach w stolic wyniósł 26 centymetrów.

ycipk-3g9a3h

Tagujcie swoje materiały hasztagiem#bezpieczniWPolsce i razem z nami informujcie o niebezpiecznych sytuacjach. Wysyłajcie swoje zdjęcia i nagrania na adres dziejesie.wp.pl bądź nasz profil na Facebooku WP Dziejesie.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3g9a3h

ycipk-3g9a3h
ycipk-3g9a3h
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów