Trwa ładowanie...
d2jr1ul

Susza w Polsce. Warta wysycha. Stan rzeki poniżej poziomu ostrzegawczego

Susza w Polsce to nie jest żart. Stan rzek przekracza poziom ostrzegawczy. Tak jest m.in. w przypadku Warty w Kostrzynie nad Odrą. Czytelnik WP przesłał nam film za pośrednictwem dziejesie.wp.pl.
Share
Kostrzyn nad Odrą. Niski poziom Warty
Kostrzyn nad Odrą. Niski poziom Warty Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
d2jr1ul

Wysokie temperatury powodują bardzo niski poziom rzeki - jako przykład można podać Wartę na terenie miasta Kostrzyna nad Odrą w województwie lubuskim. "Poziom rzeki wynosi aktualnie 128 centymetrów głębokości. Gdzie ostrzegawczy stan rzeki wynosi 360 centymetrów głębokości" - napisał czytelnik Wirtualnej Polski pan Przemysław.

Jak oszacowała Państwowa Służba Hydrogeologiczna, w aż 12 województwach poziom wody może spaść poniżej stanu "niskiego ostrzegawczego". Może mieć to wpływ na gospodarstwa domowe oraz mieszkania komunalne - przy tak niskim poziomie niemożliwe będzie wytworzenie odpowiedniego ciśnienia. To dzięki niemu woda trafia do domów i mieszkań.

Susza uderzy również w rolników. Ci z zachodniej Polski, ale i z Mazowsza załamują ręce: w niektórych miejscach 70 proc. z ich plonów zostało zniszczonych. Dla nich oznacza to ogromne straty i walkę o odszkodowania. Dla konsumenta - drożyznę.

d2jr1ul

Zobacz także: Susza w Polsce. Wysycha Warta

Z suszą zmaga się również stolica. Niedawno stan Wisły przy bulwarach wynosił 43 centymetry. W najbliższych dniach może spaść o kilka kolejnych. "Rekord" padł w 2015 roku - stan rzeki przy bulwarach w stolic wyniósł 26 centymetrów.

Tagujcie swoje materiały hasztagiem#bezpieczniWPolsce i razem z nami informujcie o niebezpiecznych sytuacjach. Wysyłajcie swoje zdjęcia i nagrania na adres dziejesie.wp.pl bądź nasz profil na Facebooku WP Dziejesie.

d2jr1ul

Podziel się opinią

Share
d2jr1ul
d2jr1ul
Więcej tematów