WP

Suski: zarobki dyrektorów wszystkich banków powinny być jawne

Trzeba ujawnić zarobki dyrektorów wszystkich banków w Polsce - także komercyjnych - uważa Marek Suski. Zdaniem szefa gabinetu premiera, NBP trzeba porównywać z bankami prywatnymi, a nie instytucjami publicznymi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Suski zastrzega: nad projektem będą pracować jeszcze komisje
Suski zastrzega: nad projektem będą pracować jeszcze komisje (East News)
WP

Za odtajnieniem zarobków menadżerów najwyższego szczebla w bankowości polityk PiS opowiedział się w rozmowie z RMF FM. - Według mnie w ogóle zarobki wszystkich ludzi sprawujących władzę powinny być jawne, jeżeli chodzi o kierownicze stanowiska - powiedział Suski.

- Tak samo w bankach prywatnych. Jeżeli ujawniamy zarobki, to we wszystkich. Tym bardziej, że w banku państwowym zarobki są pochodną z banku prywatnego - przekonywał.

WP

Na tę propozycję zareagowała już opozycja.

- Ja myślę, że to jest kolejne kluczenie i ucieczka teraz od rozwiązania prostego problemu. I za chwilę się dowiemy, że Marek Suski i PiS będzie ujawniał wszystkie zarobki, poza tymi dwiema paniami - skomentował Sławomir Neumann z PO.

Przypomnijmy, że prace nad ustawą o ujawnieniu zarobków w Narodowym Banku Polskim ruszyły po doniesieniach medialnych na temat wysokich zarobków dwóch dyrektorek instytucji. Prezes NBP zaprzeczył, że chodzi o pensje w wysokości 65 tys. zł miesięcznie, ale nie podał faktycznych kwot.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Neumann o konferencji szefa NBP. "To pokazanie środkowego palca"

WP
WP