Trwa ładowanie...
d4fagk0

Suski o Gersdorf: "Jak Jaruzelski prosi o interwencję w polskie sprawy"

Szef gabinetu politycznego premiera w ostrych słowach skrytykował wystąpienie Małgorzaty Gersdorf w Karlsruhe. - Dzisiaj pani Gersdorf, jak Jaruzelski, prosi o interwencję w polskie sprawy - mówił Marek Suski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Suski krytykuje Małgorzatę Gersdorf
Marek Suski krytykuje Małgorzatę Gersdorf (PAP, Fot: Piotr Polak)
d4fagk0

Małgorzata Gersdorf wygłosiła w piątek w niemieckim Karlsruhe wykład, w którym mówiła m.in., że szkody wyrządzone polskiemu wymiarowi sprawiedliwości są "niestety bardzo poważne i nic nie zapowiada ich naprawienia w najbliższej przyszłości". Przewodnicząca niemieckiego Federalnego Trybunału Bettina Limperg powiedziała natomiast, że Niemcy są "szczególnie odpowiedzialni" za nasz kraj.

Nowa ustawa o Sądzie Najwyższym autorstwa PiS przeniosła Gersdorf w stan spoczynku. Sędzia nie uznaje jednak przyjętych przepisów i dalej pełni swoją funkcję.

- Jeździ do Niemców, a Niemcy mówią, że muszą ze specjalną odpowiedzialnością i troską pochylić się nad tym, co jest w Polsce. Z historii wiemy, jak się Niemcy pochylali nad polskim losem. Przychodzili tutaj z czołgami, komorami gazowymi, więc ja już się boję, jak już Niemcy zaczynają się interesować tym, żeby w Polsce robić porządek – mówił Marek Suski w programie "Woronicza 17".
I dodał: - Dzisiaj pani Gersdorf, jak Jaruzelski, prosi o interwencję w polskie sprawy Niemców. To jest skandal, wyjątkowo obrzydliwe zachowanie.

Jan Filip Libicki, były senator PO, stwierdził, że "wiele wypowiedzi prezes Gersdorf jest nie do końca szczęśliwych czy fortunnych". Jednocześnie zastrzegł, że "kadencja prezes Gersdorf trwa do 2020 i w związku z tym jest usuwana ze swojego stanowiska niezgodnie z prawem".

d4fagk0

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

*Zobacz także: Pyton tygrysi terroryzuje mieszkańców Mazowsza. Kieruje się na wschód *

d4fagk0

Podziel się opinią

Share

d4fagk0

d4fagk0
Więcej tematów