Trwa ładowanie...
ycipk-22bgni

Suski o Gersdorf: "Jak Jaruzelski prosi o interwencję w polskie sprawy"

Szef gabinetu politycznego premiera w ostrych słowach skrytykował wystąpienie Małgorzaty Gersdorf w Karlsruhe. - Dzisiaj pani Gersdorf, jak Jaruzelski, prosi o interwencję w polskie sprawy - mówił Marek Suski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Suski krytykuje Małgorzatę Gersdorf
Marek Suski krytykuje Małgorzatę Gersdorf (PAP, Fot: Piotr Polak)
ycipk-22bgni

Małgorzata Gersdorf wygłosiła w piątek w niemieckim Karlsruhe wykład, w którym mówiła m.in., że szkody wyrządzone polskiemu wymiarowi sprawiedliwości są "niestety bardzo poważne i nic nie zapowiada ich naprawienia w najbliższej przyszłości". Przewodnicząca niemieckiego Federalnego Trybunału Bettina Limperg powiedziała natomiast, że Niemcy są "szczególnie odpowiedzialni" za nasz kraj.

Nowa ustawa o Sądzie Najwyższym autorstwa PiS przeniosła Gersdorf w stan spoczynku. Sędzia nie uznaje jednak przyjętych przepisów i dalej pełni swoją funkcję.

- Jeździ do Niemców, a Niemcy mówią, że muszą ze specjalną odpowiedzialnością i troską pochylić się nad tym, co jest w Polsce. Z historii wiemy, jak się Niemcy pochylali nad polskim losem. Przychodzili tutaj z czołgami, komorami gazowymi, więc ja już się boję, jak już Niemcy zaczynają się interesować tym, żeby w Polsce robić porządek – mówił Marek Suski w programie "Woronicza 17".
I dodał: - Dzisiaj pani Gersdorf, jak Jaruzelski, prosi o interwencję w polskie sprawy Niemców. To jest skandal, wyjątkowo obrzydliwe zachowanie.

ycipk-22bgni

Jan Filip Libicki, były senator PO, stwierdził, że "wiele wypowiedzi prezes Gersdorf jest nie do końca szczęśliwych czy fortunnych". Jednocześnie zastrzegł, że "kadencja prezes Gersdorf trwa do 2020 i w związku z tym jest usuwana ze swojego stanowiska niezgodnie z prawem".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

*Zobacz także: Pyton tygrysi terroryzuje mieszkańców Mazowsza. Kieruje się na wschód *

ycipk-22bgni
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-22bgni

ycipk-22bgni
ycipk-22bgni
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów