Trwa ładowanie...
ycipk-29zdm2

Strzelce Opolskie. Więźniowie pozwali gminę za smog nad spacerniakiem

Smog szkodzi ich zdrowiu - twierdzi dwóch więźniów z Zakładu Karnego nr 1 w Strzelcach Opolskich. Domagają się odszkodowania. Teraz od gminy, wcześniej oczekiwali rekompensaty od skarbu państwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Więźniowie, którzy pozwali gminę, odsiadują wyroki w Zakładzie Karnym nr 1 w Strzelcach Opolskich
Więźniowie, którzy pozwali gminę, odsiadują wyroki w Zakładzie Karnym nr 1 w Strzelcach Opolskich (Forum)
ycipk-29zdm2

Dwóch więźniów z zakładu karnego w Strzelcach Opolskich złożyło pozew. Jak podaje "Nowa Trybuna Opolska", najpierw za smog obwiniali skarb państwa, ale gdy sąd zaczął zadawać pytania, doprecyzowali, że pozew kierują przeciwko gminie Strzelce Opolskie.

Twierdzą, że powietrze, jakim oddychają w zakładzie, zagraża ich życiu i zdrowiu. Co więcej - "ogranicza ich wolność". Smog najbardziej doskwiera im na spacerach na świeżym powietrzu. Wychodzą na nie do określonego miejsca na terenie jednostki.

Obaj osadzeni domagają się po 3 tys. zł odszkodowania. Chcą też, by gmina wpłaciła po 2 tys. zł na jeden z domów dziecka.

ycipk-29zdm2

Zobacz też: Wypadek w Lubuskiem. Potwierdził się najgorszy możliwy scenariusz

Reakcja miasta

Co na to lokalne władze? - Burmistrz Strzelec Opolskich od wielu lat prowadzi szereg działań zmierzających do poprawy jakości powietrza w Strzelcach Opolskich - podkreśliła Małgorzata Kornaga, rzecznik strzeleckiego ratusza.

ycipk-29zdm2

- Dzięki dofinansowaniom i budowaniu świadomości mieszkańców, ze strzeleckiej mapy zniknęło już ok. 200 przestarzałych kotłów, a programy dofinansowań będą kontynuowane - dodała. Jej zdaniem, "szanse na to, że takie pozwy wymuszą na gminie dodatkowe działania, są niewielkie". Na terenie gminy zainstalowano sieć czujników powietrza.

Zobacz też:

Jerzy Stuhr wygrał ze Skarbem Państwa. Sprawa dotyczyła smogu

ycipk-29zdm2

"Niech wysiada, jak chce uciekać". Więźniowie jeżdżą jak turyści

Źródło: "Nowa Trybuna Opolska"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-29zdm2

ycipk-29zdm2
ycipk-29zdm2
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów