Trwa ładowanie...
d46bnds

Jerzy Stuhr wygrał ze Skarbem Państwa. Sprawa dotyczyła smogu

Znany aktor Jerzy Stuhr oraz reportażysta Mariusz Szczygieł pozwali Skarb Państwa za smog, który pojawia się na terenie Polski. We wtorek sąd przychylił się do ich pozwu i zasądził karę w wysokości w sumie 25 tys. złotych. Pieniądze trafią na cele charytatywne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jerzy Stuhr
Jerzy Stuhr (East News)
d46bnds

Stuhr domagał się 20 tys. złotych zadośćuczynienia, natomiast Szczygieł 5 tys. Obaj argumentowali że wdychanie zanieczyszczonego powietrza narusza ich dobra osobiste.

Jerzy Stuhr opowiadał, że w okresie jesienno-zimowym ma ataki kaszlu, które stanowią poważny problem - zwłaszcza, kiedy gra w teatrze. Jak mówił, zdarzyło się, że z powodu takiego ataku musiał "upokorzony zejść ze sceny". Szczygieł twierdził, że czuje pieczenie w gardle i posmak spalenizny, choć, jak podkreślał, nigdy nie palił papierosów. Skarżył się również, że z powodu złego stanu powietrza w okresie jesienno-zimowym nie może wywietrzyć mieszkania.

d46bnds

"Pionierką" sądowej walki ze smogiem była aktorka Grażyna Wolszczak, która swój proces wygrała w styczniu tego roku. Aktorka domagała się zadośćuczynienia w wysokości 5 tys. złotych. Wciąż toczą się podobne sprawy Katarzyny Ankudowicz i Lesława Żurka. Do sądu wpłynął także pozew zbiorowy, który złożyło 233 Polaków.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

"Zetknąłem się z brudem, szambem". Kukiz wolałby, by jego córki nie szły do polityki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46bnds

Podziel się opinią

Share

d46bnds

d46bnds
Więcej tematów