Trwa ładowanie...
d1blk20
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Strzelanina na dworcu autobusowym w Richmond

• Uzbrojony mężczyzna śmiertelnie postrzelił policjanta stanowego na dworcu autobusowym w Richmond, stolicy amerykańskiego stanu Wirginia
• Napastnik zginął od kul dwóch innych funkcjonariuszy, dwie postronne osoby zostały ranne
• Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dworzec został zamknięty
Dworzec został zamknięty (AFP, Fot: Jay Paul)
d1blk20

Według rzeczniczki policji stanowej Corinne Geller, mężczyzna, którego nazwiska nie ujawniono, bez wyraźnego powodu postrzelił 37-letniego policjanta w klatkę piersiową. Funkcjonariusza przewieziono do szpitala gdzie zmarł.

Na miejsce przybyli liczni policjanci w rynsztunku antyterrorystycznym oraz ambulanse. Dworzec należący do znanego towarzystwa przewozowego Greyhound został zamknięty. Trwa dochodzenie mające ustalić okoliczności incydentu, w tym możliwe motywy działania sprawcy.

W Wirginii obowiązują liberalne przepisy regulujące posiadanie i noszenie broni przez obywateli. W tym stanie znajduje się siedziba wpływowego stowarzyszenia National Rifle Association (NRA), które zrzesza zwolenników utrzymania swobodnego dostępu do broni palnej.

d1blk20

Podziel się opinią

Share

d1blk20

d1blk20
Więcej tematów