Trwa ładowanie...
ycipk-1vg4ez

"Strefa wolna od LGBT". BBC News o kontrowersyjnych naklejkach "Gazety Polskiej"

"Strefa wolna od LGBT" - naklejki z takim napisem mają zostać dołączone do nowego numeru "Gazety Polskiej". Sprawa wywołała niemałą burzę w Polsce, a sytuacji zaczęły się przyglądać zagraniczne media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
BBC News o "Gazecie Polskiej" i naklejkach
BBC News o "Gazecie Polskiej" i naklejkach (bbc news)
ycipk-1vg4ez

Brytyjski BBC News opublikował artykuł "Polska gazeta wyda naklejki 'strefa wolna od LGBT'". Portal nazywa "Gazetę Polską" konserwatywnym tytułem, który otwarcie wspiera rządzące Prawo i Sprawiedliwość.

Opisano również wymianę zdań pomiędzy ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher a redaktorem naczelnym tygodnika Tomaszem Sakiewiczem. Mosbacher napisała na Twitterze, że jest "rozczarowana i zaniepokojona tym, że pewne grupy wykorzystują naklejki do promowania nienawiści i nietolerancji". Z kolei Sakiewicz stwierdził, że "bycie działaczem ruchu gejowskiego nie czyni nikogo bardziej tolerancyjnym".

BBC News cytuje również wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja, który oświadczył, że złoży zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie. "Niemieccy faszyści tworzyli strefy wolne od Żydów" - napisał Rabiej na Twitterze.

ycipk-1vg4ez

Zobacz także: #SpełnijmyMarzeniePowstańca. Spotkajmy się 1 sierpnia i pokażmy, że pamiętamy

Brytyjski portal wskazuje również na to, że "polskie nastawienie do homoseksualizmu ewoluuje, ale małżeństwa homoseksualne są nadal zakazane, w przeciwieństwie do wielu krajów Europy Zachodniej".

ycipk-1vg4ez

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1vg4ez

ycipk-1vg4ez
ycipk-1vg4ez