Trwa ładowanie...

Jasna Góra. Biskup Frankowski ostrzega: idzie na Polskę potop genderyzmu, LGBT, dewiacji

- Nadszedł czas walki - ogłosił emerytowany biskup sandomierski Edward Frankowski podczas kazania na Jasnej Górze. Według duchownego "idzie na Polskę potop genderyzmu, LGBT, uczenia dewiacji".

Share
Jasna Góra. Biskup Frankowski ostrzega: idzie na Polskę potop genderyzmu, LGBT, dewiacji
Źródło: PAP
dfoitj7

Wielkimi krokami zbliża się XXVIII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. W sobotę emerytowany biskup sandomierski Edward Frankowski wygłosił kazanie dla uczestników sympatyków toruńskiej rozgłośni.

- Atak na Kościół staje się ostatnio coraz bardziej zmasowany – urządzają prowokacje w kościołach, serwisy internetowe próbują niszczyć obraz znanych księży - a już w sposób szczególny jest atak przeciwko ojcu dyrektorowi (Radia Maryja – przyp. red.), któremu wdzięczność się należy i szacunek największy za tyle dzieł, tyle serca włożonego, za to, co zrobił już dla Kościoła, dla ojczyzny i dla narodu - mówił biskup Frankowski na Jasnej Górze.

- Dzieje się tak coraz częściej i w coraz innych miejscach. I wynika jeden wniosek: nadszedł czas walki. Już dłużej cofać się nie możemy i nie będziemy, musimy się bronić w sposób zorganizowany. Przede wszystkim na gruncie prawnym będziemy reagowali na każdy przejaw agresji, na każde świętokradztwo publiczne, każde naigrywanie się z naszych uczuć religijnych - dodał.

Zobacz także: Grodzisk Mazowiecki. Mieszkańcy wstrząśnięci tragedią

- Idzie na Polskę potop genderyzmu, LGBT, uczenia dewiacji już nawet przedszkolaków; idzie zalew profanacji, bezczeszczenia świętości poprzez internet, filmy, teatry, uniwersytety, szkoły, przedszkola, media, aż w końcu przez tzw. marsze równości - mówił duchowny.

dfoitj7

Przypomniał, że marsze równości "doszły aż pod Jasną Górę". Biskup Frankowski przekonywał również, że "promowanie grzesznych zachowań LGBT, zachowań homoseksualnych, ideologii gender" jest "uderzeniem w porządek natury ustanowionej przez Pana Boga".

Całe kazanie mozna obejrzeć tutaj:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfoitj7

Podziel się opinią

Share
dfoitj7
dfoitj7
Więcej tematów