Trwa ładowanie...
d3yf6gq

Strażacy ze Strzelec Opolskich dostali medale. Zobaczyli na nich pracownika magistratu

Strażacy biorący udział w zawodach pożarniczych byli trochę zaskoczeni. Zazwyczaj na medalach byli strażacy, a dwa lata temu św. Florian. W tym roku na medalu strażacy ze Strzelec Opolskich zobaczyli kierownika referatu z ratusza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wręczono 160 medali z podobizną radnego ze Strzelec Opolskich
Wręczono 160 medali z podobizną radnego ze Strzelec Opolskich (Agencja Gazeta, Fot: Mikołaj Kuras)
d3yf6gq

Na jednej stronie medalu wybito herb Strzelec Opolskich, a na drugiej podobiznę kierownika Referatu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Wojskowych, przewodniczącego gminnych związków OSP i radnego Jana Bogusza.

Jak informuje Polsat News, wręczono 160 medali z podobizną lokalnego radnego. Głos w sprawie zabrali urzędnicy urzędu miejskiego w Strzelcach Opolskich. Burmistrz Tadeusz Goc stwierdził w oświadczeniu, że medale wykonano bez zgody.

Bohater medali dla uczestników zawodów sportowo-pożarniczych OSP nie chciał zabrać głosu w mediach.

d3yf6gq

Zobacz także: Bartłomiej Misiewicz skończył studia. Politycy złożyli mu życzenia

- W tej postaci, takie medale nie powinny trafić do strażaków. Wykonanie takich odlewów było nie na miejscu, dlatego nie ma zgody na finansowanie takich medali ze środków publicznych. W związku z tym kierownik zapłaci za te odlewy z własnych, prywatnych pieniędzy – powiedziała Radiu Opole Małgorzata Kornaga z urzędu miejskiego w Strzelcach Opolskich. Medale kosztowały 2,5 tys. zł.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d3yf6gq

Podziel się opinią

Share

d3yf6gq

d3yf6gq
Więcej tematów