Trwa ładowanie...
d2od10b

Strajk nauczycieli w Krakowie się rozszerza. Jest groźba zaostrzenia protestu

Już 15 pedagogów okupuje budynek małopolskiego kuratorium oświaty. Protestujący liczą, że ich akcja rozprzestrzeni się na kolejne miasta. Nauczyciele domagają się podwyżek i wciąż chcą spotkania z przedstawicielami rządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nauczyciele z "Solidarności" prowadzą strajk okupacyjny w małopolskim kuratorium oświaty w Krakowie
Nauczyciele z "Solidarności" prowadzą strajk okupacyjny w małopolskim kuratorium oświaty w Krakowie (Agencja Gazeta, Fot: Adrianna Bochenek)
d2od10b

Nauczyciele ze związku zawodowego "Solidarność" od poniedziałku okupują budynek małopolskiego kuratorium oświaty w Krakowie. Domagają się m.in. podwyżek i zapewniają, że będą protestować do skutku. Chcą, aby porozmawiał z nimi premier Mateusz Morawiecki oraz minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Początkowo w strajku brało udział 7 nauczycieli.

Teraz w proteście bierze udział już 15 pedagogów - podaje rmf24.pl. Nauczyciele grożą zaostrzeniem protestu i liczą, że akcja rozprzestrzeni się na kolejne miasta. - Czekamy, czy nasza wyciągnięta ręką zostanie podjęta i jak dorośli z dorosłymi, bez oskarżania się o zakładników rozwiążemy nasze problemy - tłumaczy przewodniczący Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Ryszard Proksa.

d2od10b

Z kolei pedagodzy zrzeszeni w Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedzieli, że 8 kwietnia rozpocznie się strajk w oświacie, który ma trwać do odwołania. Ewentualną decyzję o jego przerwaniu podejmie wtedy zarząd główny ZNP. Warunkiem rozpoczęcia protestu jest wynik referendum strajkowego, które odbędzie się 25 marca. Taką wolę wyraziło już ponad 80 proc. szkół. Frekwencja musi wynieść minimum 50 proc. Za strajkiem musi także opowiedzieć się większość głosujących.

Zobacz także: Anna Zalewska odpowiada strajkującym nauczycielom

Źródło: rfm24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2od10b

Podziel się opinią

Share
d2od10b
d2od10b
Więcej tematów