Trwa ładowanie...

Strajk nauczycieli w Krakowie się rozszerza. Jest groźba zaostrzenia protestu

Już 15 pedagogów okupuje budynek małopolskiego kuratorium oświaty. Protestujący liczą, że ich akcja rozprzestrzeni się na kolejne miasta. Nauczyciele domagają się podwyżek i wciąż chcą spotkania z przedstawicielami rządu.

Share
Strajk nauczycieli w Krakowie się rozszerza. Jest groźba zaostrzenia protestu
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Adrianna Bochenek
d28rij6

Nauczyciele ze związku zawodowego "Solidarność" od poniedziałku okupują budynek małopolskiego kuratorium oświaty w Krakowie. Domagają się m.in. podwyżek i zapewniają, że będą protestować do skutku. Chcą, aby porozmawiał z nimi premier Mateusz Morawiecki oraz minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Początkowo w strajku brało udział 7 nauczycieli.

Teraz w proteście bierze udział już 15 pedagogów - podaje rmf24.pl. Nauczyciele grożą zaostrzeniem protestu i liczą, że akcja rozprzestrzeni się na kolejne miasta. - Czekamy, czy nasza wyciągnięta ręką zostanie podjęta i jak dorośli z dorosłymi, bez oskarżania się o zakładników rozwiążemy nasze problemy - tłumaczy przewodniczący Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Ryszard Proksa.

Z kolei pedagodzy zrzeszeni w Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedzieli, że 8 kwietnia rozpocznie się strajk w oświacie, który ma trwać do odwołania. Ewentualną decyzję o jego przerwaniu podejmie wtedy zarząd główny ZNP. Warunkiem rozpoczęcia protestu jest wynik referendum strajkowego, które odbędzie się 25 marca. Taką wolę wyraziło już ponad 80 proc. szkół. Frekwencja musi wynieść minimum 50 proc. Za strajkiem musi także opowiedzieć się większość głosujących.

Zobacz także: Anna Zalewska odpowiada strajkującym nauczycielom

Źródło: rfm24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28rij6

Podziel się opinią

Share
d28rij6
d28rij6
Więcej tematów