Trwa ładowanie...
d1rb288

Lider ZNP przedstawiony jako terrorysta. Zapowiada pozew

Sławomir Broniarz zareagował na okładkę "Gazety Polskiej". Prezes Związku Nauczycielstwo Polskiego został przedstawiony jako terrorysta, który "nie bierze zakładników". - ZNP nie zasłużył sobie na to, aby wizerunek przewodniczącego był wykorzystywany do siania nienawiści - tłumaczy w rozmowie z portalem Onet.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział pozew za okładkę, która przedstawiała go jako terrorystę
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział pozew za okładkę, która przedstawiała go jako terrorystę (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d1rb288

"Gazeta Polska" na swojej okładce przedstawiła wizerunek Sławomira Broniarza jako terrorystę z karabinem przy szkolnej tablicy. "ZNP bierze dzieci na zakładników" - brzmi tytuł materiału. Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w rozmowie z portalem Onet.pl zapowiedział, że poda tygodnik do sądu.

- Nie ukrywam, że na co dzień spotykamy się z atakami słownymi pod naszym adresem. Tego rodzaju okładka potęguje negatywne nastawienie do kogoś, kto ma odrębne poglądy. Nie przemawia przeze mnie megalomania, ale ZNP nie zasłużył sobie, aby wizerunek przewodniczącego był wykorzystywany do siania nienawiści. Nie można generować skrajnych emocji - tłumaczy lider ZNP.

d1rb288

Związek zapowiedział, że 8 kwietnia rozpocznie się strajk w oświacie. Ma trwać do odwołania, a decyzję o jego przerwaniu ma podjąć zarząd główny ZNP. Warunkiem rozpoczęcia jest wynik referendum strajkowego nauczycieli, które odbędzie się 25 marca. Taką wolę wyraziło już ponad 80 proc. szkół. Frekwencja musi wynieść co najmniej 50 proc., za strajkiem musi opowiedzieć się także większość głosujących.

Zobacz także: Polscy kawalerzyści kontra niemiecki czołgi w 1939 roku. Obalamy popularny mit

Źródło: Onet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1rb288

Podziel się opinią

Share
d1rb288
d1rb288