Qaqwqwrqw

Strajk nauczycieli 2019. Żołnierz zabrał głos. Fala komentarzy internautów

- 7 miesięcy w Afganistanie, ponad 130 patroli lądowych i powietrznych, a i tak nie zarabiam tyle, co pan Broniarz - skomentował na Twitterze strajk nauczycieli 2019 żołnierz Wojska Polskiego. "Pochylam głowę przed takimi ludźmi jak pan" - piszą internauci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk nauczycieli 2019. Żołnierz komentuje protesty w szkołach.
Strajk nauczycieli 2019. Żołnierz komentuje protesty w szkołach. (PAP)
Qaqwqwrqw

Strajk nauczycieli 2019 ruszył w poniedziałek. Jak poinformowało ministerstwo edukacji narodowej, 48,5 proc. polskich szkół bierze udział w proteście. Sprawa budzi ogromne emocje, a hasztag "strajk nauczycieli" jest najpopularniejszym na Twitterze. Wśród najczęściej komentowanych wpisów pojawił się ten, zamieszony przez żołnierza.

"7 miesięcy w Afganistanie. Ponad 130 patroli lądowych i powietrznych. Każdego dnia człowiek narażony na utratę życia lub zdrowia. Maksymalny dodatek wojenny i co? Nie zarabiałem miesięcznie tyle co pan Broniarz (12 tys. zł brutto miesięcznie - red.)" - napisał żołnierz Wojska Polskiego.

"I nie płaczę. Bo jestem dumny, że mam na ramieniu polską flagę" - dodał. Przyznał też, że jest ojcem dziecka z niepełnosprawnością, a zamknięte szkoły nie ułatwiają mu życia.

Qaqwqwrqw

Wpis zdobył setki polubień, a internauci dzielili się swoimi odczuciami. "Co ja mogę zrobić dla was, którzy walczycie dla Polski? Tylko wielki szacunek okazać" - napisała jedna z użytkowniczek sieci. "Mi wystarczy miłe słowo" - odpowiedział żołnierz.

"Pochylam głowę przed takimi ludźmi jak pan" - dodał inny z internautów. "Nie ma takiej potrzeby. Robię to co kocham, najlepiej jak potrafię" - stwierdził żołnierz.

Strajk nauczycieli 2019. Szydło: 1136 zł podwyżki dla dyplomowanych

W poniedziałek rano głos ws. strajku nauczycieli zabrała wicepremier Beata Szydło. Podkreśliła, że ma nadzieję, iż obie strony sporu dojdą niebawem do porozumienia.

Qaqwqwrqw

Zaznaczyła, że rząd PiS "tylko w latach 2017-2019" zaproponował nauczycielom wzrost wynagrodzeń o: 1136 zł dla nauczycieli dyplomowanych, 890 zł dla nauczycieli mianowanych, 685 zł nauczycieli kontraktowych i 617 zł nauczycieli stażystów.

- Oprócz tego przedstawiliśmy propozycje skrócenia ścieżki awansu zawodowego, dodatkowe świadczenia dla młodych nauczycieli, podniesienie kwoty minimalnej za wychowawstwo i zmniejszenie uciążliwości pracy z dokumentacją - mówiła Beata Szydło. Zaznaczyła, że propozycje zaakceptowała jedna centrala związkowa (Solidarność), ale dwie pozostałe (ZNP i Forum Związków Zawodowych) je odrzuciły i wezwały do strajku nauczycieli 2019.

- Wczoraj rząd przyszedł z tą propozycją, z którą przyszedł w piątek - odpowiadał z kolei w rozmowie z Wirtualną Polską Sławomir Broniarz, szef ZNP.

Qaqwqwrqw

- Naprawili tylko tę gafę, którą popełnił w piątek, tzn. materiały wtedy trafiły najpierw do dziennikarzy, a nie do nas - dodał. Więcej o rozmowie z liderem strajku nauczycieli 2019 TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw