Trwa ładowanie...
d15paso

Strajk nauczycieli 2019. Beata Szydło skrytykowała słowa wiceprezesa ZNP

- Ja nie jestem nauczycielem (...) ale myślę, że nie przystoi nauczycielowi takich sformułowań używać - powiedziała wicepremier. Beata Szydło odniosła się w ten sposób do słów wiceprezesa ZNP, który stwierdził, że przegrywamy z trzodą chlewną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wicepremier Beata Szydło zapewnia, że rząd chce podpisać porozumienie ze związkowcami
Wicepremier Beata Szydło zapewnia, że rząd chce podpisać porozumienie ze związkowcami (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d15paso

Wicepremier Beata Szydło podczas konferencji podziękowała wszystkim, dzięki którym przeprowadzono egzamin gimnazjalny, w tym nauczycielom, dyrektorom i kuratorom. - Państwo przede wszystkim zdaliście dzisiaj wielki egzamin - zaznaczyła.

Szydło podkreśliła, że egzaminy w pierwszym dniu przebiegły spokojnie - Były takie dwa czy trzy przypadki, w których były problemy, w dwóch młodzież przystąpiła do napisania egzaminu - powiedziała. I zaznaczyła, że trzeci przypadek został już omówiony przez szefową MEN Annę Zalewską.

d15paso

- Regionalna Izba Obrachunkowa wydała stanowisko dot. możliwości wypłaty dla osób, które strajkują (...), to stanowisko jest jasne - powiedziała wicepremier. Decyzję RIO ujawnił we wtorek publicysta WP.

Strajk nauczycieli 2019. Beata Szydło chce porozumienia ze związkowcami

Szydło odniosła się również do ostrych słów wiceprezesa ZNP Krzysztofa Baszczyńskiego, który stwierdził, że "nauczyciele przegrywają z trzodą chlewną" - Ja nie jestem nauczycielem (...) ale myślę, że nie przystoi nauczycielowi takich sformułowań używać - skomentowała słowa wiceprzewodniczącego ZNP.

I zapewniła, że rząd chce podpisać porozumienie i jest na to gotów. - To jest dobre porozumienie - zapewniła. Dodała, że czeka na sygnał ze strony związków. - Te warunki, które zostały zawarte w porozumieniu (...), środki na te zmiany są zagwarantowane w ramach tej subwencji budżetu, który jest przeznaczony na oświatę - powiedziała.

d15paso

Wszystkie informacje na temat strajku nauczycieli i egzaminów gimnazjalnych publikujemy w naszej relacji na żywo.

Zobacz także: Uczniowie też szykują strajk. Minister reaguje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d15paso

Podziel się opinią

Share

d15paso

d15paso
Więcej tematów